Suzuki Splash – cztery gwiazdki w teście Euro NCAP

27 marca 2008
Bez kategorii, Nowości Suzuki

Tuż przed swym debiutem na rynkach państw europejskich, Suzuki Splash przeszedł pomyślnie kolejny trudny egzamin. W najbardziej wymagających testach bezpieczeństwa Euro NCAP, Splash uzyskał cztery gwiazdki w kategorii ochrony pasażerów dorosłych przed skutkami wypadku.


W kategoriach ochrony dzieci i pieszych nowy model Suzuki zdobył po trzy gwiazdki. Dzięki temu wynikowi Suzuki kontynuuje swą passę dobrych rezultatów w testach NCAP uzyskanych wcześniej w poprzednich modelach. Swift, SX4 i Grand Vitara również osiągnęły po cztery gwiazdki w teście ochrony pasażerów dorosłych oraz po trzy w chronie dzieci i pieszych.

Wyniki:

Ochrona pasażerów dorosłych – 30 pkt
Ochrona dzieci – 32 pkt
Ochrona pieszych – 19 pkt

Bezpieczeństwo:

– Sześć poduszek powietrznych (dwie przednie, dwie boczne i dwie kurtyny)
– Układ stabilizacji toru jazdy (ESP®)
– Struktura nadwozia o podwyższonej sztywności i konstrukcji ograniczającej skutki wypadków
– Materiały wykładziny wnętrza pochłaniające energię w pobliżu głów kierowcy i pasażerów
– Układ wyłączania poduszki pasażera z przodu


W pracach projektowych nad modelem Splash inżynierowie Suzuki nie uznawali żadnych kompromisów tam, gdzie chodziło o bezpieczeństwo. Każdy egzemplarz wyposażony jest standardowo w urządzenia wspomagające bezpieczeństwo takie, jak system zapobiegania poślizgowi kół przy hamowaniu (ABS), układ wspomagania gwałtownego hamowania czy elektroniczny rozdzielacz siły hamowania. Jako opcja dostępny jest układ stabilizacji toru jazdy (ESP®2).


W razie wypadku kierowca i pasażerowie chronieni są przez nadwozie o podwyższonej sztywności oraz wysokiej zdolności pochłaniania i rozpraszania energii, a także sześć poduszek powietrznych1 ((dwie przednie, dwie boczne i dwie kurtyny, chroniące także pasażerów tylnych siedzeń), napinacze pasów przednich siedzeń z ogranicznikami napięcia, oraz pedały hamulca i sprzęgła zaprojektowane z myślą o ochronie stóp kierowcy. Dla zapewnienia ochrony dzieci, tylne siedzenia wyposażono w punkty mocowania fotelików dziecięcych ISOFIX.

źródło: Suzuki / Mototarget

Leave A Comment