Subaru Impreza WRX z silnikiem Diesla – tylko w UK

18 marca 2008
Bez kategorii, Nowości Subaru

Serwis Autocar dowiedział się z dobrze poinformowanych źródeł, iż Subaru UK chce wprowadzić do sprzedaży model Impreza WRX z silnikiem Diesla.


Nowy silnik wysokoprężny Subaru boxer prawdopodobnie znajdzie się pod maską modelu Impreza przed końcem tego roku, jednak firma już teraz mówi o mocniejszym wariancie, który mógłby napędzać wersję WRX.

Subaru UK obawia się, że mające już niedługo wejść w życie przepisy dotyczące emisji CO2 spowodują spadek sprzedaży mocniejszych modeli Subaru w Wielkiej Brytanii, dlatego dobrym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie do oferty wersji Impreza WRX z 200-konnym silnikiem Diesla.

Nowa jednostka wysokoprężna Subaru charakteryzuje się niskim współczynnikiem drgań i hałasów oraz niewielkimi gabarytami. Co więcej, konstrukcja nowego boksera pozwala na umieszczenie go dużo niżej w komorze silnika, co przyczynia się od obniżenia środka ciężkości, a tym samym poprawy zachowania auta w warunkach drogowych.

Zgodnie ze sportowym duchem Subaru, 16-zaworowa, turbodoładowana jednostka DOHC cechuje się doskonałymi osiągami. Moc maksymalna 150KM osiągana jest przy 3600 obr./min., a maksymalny moment obrotowy 350Nm dostępny jest juz przy 1800 obr./min. Jednocześnie, silnik wydziela zaledwie 148 g/km CO2.

źródło: Autocar / Mototarget

Leave A Comment