Seat coraz częściej nagradzany w Europie

27 marca 2008
Bez kategorii, Nowości Seat

Seat otrzymał niedawno kilka prestiżowych nagród, potwierdzających wysoką jakość, charakter i sportowy styl marki.


Modelowi Seat Altea XL przyznano tytuł „Monospace Sprint Motor 2008” w VI edycji plebiscytu czytelników specjalistycznego czasopisma motoryzacyjnego Sprint Motor, wydawanego w hiszpańskiej Galicji, a także tytuł „Samochodu Roku” belgijskiego VAB (Flamandzkiego Automobilklubu) za wersję 1.9 TDI 105 KM.

Model Altea XL cieszy się ogromną popularnością. O atrakcyjności samochodu decyduje bogata oferta silnikowa, obejmująca trzy jednostki Diesla i trzy benzynowe, oraz przestronne wnętrze i duży bagażnik, które nie ograniczają jednak zwrotności pojazdu w mieście.

Seat Leon został uznany za Najlepszy Samochód Roku 2007 w Polsce i zwyciężył w Narodowym Auto Teście (NAT), którego wyniki opublikowano w tygodniku Auto Świat (polskiej edycji Auto Bild). Zdaniem polskich kierowców Seat Leon ma „najlepszy napęd, gwarantuje najlepszą jakość pracy podzespołów i daje mnóstwo przyjemności z jazdy. Ponadto dobrze prezentuje się od strony kosztów eksploatacji, przestronności wnętrza i prowadzenia”.

Seat Leon został także wybrany „Akademickim Samochodem Roku 2007” w Hiszpanii przez hiszpańskich studentów.

Altea i Alhambra uzupełniają listę nagrodzonych

Czołową pozycję Altei w segmencie jednobryłowych kompaktów potwierdziła ostatnio pierwsza nagroda w kategorii vanów, przyznana w cieszącym się najwyższym uznaniem i prestiżem w Europie rankingu usterkowości pojazdów DEKRA.

Altea została także wybrana przez czytelników Autoanálisis (w tym Muy Interesante, Autovia i Coche Actual) najlepszym jednobryłowym samochodem kompaktowym, zaś Seat-a Alhambrę uznano za najlepszy samochód jednobryłowy. To wyjątkowy sukces potwierdzający czołową pozycję pojazdów marki Seat oferowanych w atrakcyjnej i coraz szerszej gamie.

Więcej informacji o samochodach marki Seat można znaleźć w [link=https://www.autowizja.pl/page.php?179]naszych testach.[/link]

źródło: Seat / Mototarget

Leave A Comment