Porsche na Geneva Motor Show 2008

6 marca 2008
Bez kategorii, Nowości Porsche

Porsche prezentuje technologie przyszłości i przyjazny dla środowiska samochód wyścigowy.


Porsche zaprezentuje na tegorocznym salonie motoryzacyjnym w Genewie paletę modeli zoptymalizowanych pod względem zużycia paliwa i jeszcze bardziej przyjaznych dla środowiska. Tradycyjnie w czasie wystawy trwającej od 6 do 16 marca pokazane zostaną najważniejsze trendy, które będą obowiązywać w najbliższym sezonie w świecie motoryzacji.

Oferta przedstawiona na stoisku Porsche sięgać będzie od prototypu wyjątkowo oszczędnego modelu Cayenne Hybryd, aż do Porsche RS Spyder.
Ten samochód wyścigowy odnoszący największe sukcesy w amerykańskiej serii Le Mans ośmiokrotnie zwyciężył w roku 2007 wykorzystując przyjazne dla środowiska paliwo E10,
z 10 procentową domieszką bioetanolu.

Wszystkie modele Cayenne drugiej generacji napędzane będą przez wyjątkowo oszczędne w zużyciu paliwa jednostki napędowe z bezpośrednim wtryskiem benzyny. Potrzebują one do 15 procent mniej paliwa.

Prezentując Boxstera RS 60 Spyder oraz modele 911 Turbo Cabriolet i 911 GT2 Porsche podkreśla swoje wieloletnie doświadczenie z segmentu samochodów sportowych w budowie wydajnych, lekkich i oszczędnych w zużyciu paliwa aut. Optymalny stosunek wagi pojazdu do osiągów gwarantuje, przy zachowaniu zaostrzonych przepisów dotyczących ochrony środowiska, maksymalną dynamikę i przyjemność jazdy.

źródło: Porsche / Mototarget

Leave A Comment