Aktualności

Polski dach w niemieckim kabriolecie

11 marca 2008
Bez kategorii, BMW Nowości

Jak podaje serwis autocentrum.pl , Żary w województwie lubuskim staną się jeszcze w tym roku miejscem produkcji miękkich dachów do najnowszego kabrioletu z Monachium – BMW serii 1 Cabrio


Wytwarzać je będzie znany niemiecki dostawca motoryzacyjny i producent karoserii – Karmann. Budowa nowej hali produkcyjnej w strefie przemysłowej na terenie dawnego lotniska trwała prawie cztery miesiące. Obecnie trwają prace wykończeniowe, a obiekt ma zostać oddany do użytku w kwietniu 2008. Seryjna produkcja ruszyć ma w grudniu tego roku. Wartość inwestycji wynosi 10 milionów euro, a zatrudnienie znaleźć ma tu około 100 osób. Żary wygrały rywalizację z Wrocławiem, Legnicą i Jaworem. Karmann produkuje systemy dachowe od 1901 roku. Wytwarza ich 170 tys. szt. rocznie i zakłada znaczne zwiększenie tej liczby w ciągu najbliższych lat.

Obecnie z zakładów Karmana pochodzą dachy do takich samochodów jak: Mercedes-Benz CLK, Audi A4, New Beetle Convertible, Spyker Spyder, Renault Megane CC, Nissan C+C. Zlecenia na dwa pierwsze modele zakończą się jednak w ciągu kilku miesięcy, prowadząc do zwolnień w zakładach w Rheine i Osnabrück.

źródło: AutoCentrum / Mototarget

Leave A Comment