Aktualności
Jak zaoszczędzić 150 zł na zakupie (18 października, 2023 2:21 pm)
Volkswagen Passat B5 (4 października, 2023 5:48 pm)
Elastyczny kredyt JAK ABONAMENT na samochód (25 września, 2023 5:18 pm)
Leasing sposobem na finansowanie auta do firmy (25 września, 2023 5:11 pm)

Nowe Bugatti Streamliner !

11 marca 2008
Bez kategorii, Bugatti Nowości

Wiadomo już, że Bugatti zarzuciło projekt oznaczony kryptonimem 'Lydia'. Miała to być hardcorowa odmiana Verona z silnikiem o mocy około 1300 KM i równie absurdalną ceną. Pojawiło się więc miejsce na nowe auto z logo Bugatti. Według pierwszych spekulacji będzie to luksusowe GT 2+2.


Przedstawiamy państwu pierwsze szkice nowego projektu Bugatti o nazwie Streamliner autorstwa Reubena Zammita – designera z Malty. Tak według niego mogłoby wyglądać sportowe coupe Bugatti GT. Na pierwszy rzut oka opływowe linie auta kojarzą się z modelem Veyron, ale wystarczy sięgnąć do historii marki i przywołać przepiękne Bugatti Type 57C Atalante Coupe. To jedno z najpiękniejszych i najdroższych aut w historii motoryzacji. Zaprojektowany przez syna Ettorego, Jeana, legendarny model 57 SC Atalante, który posłużył potem za bazę stworzonego w trzech egzemplarzach niezapomnianego Atlantica do dziś budzi uznanie swoimi rozmachem i technologią zastosowaną wewnątrz.


Podobnie ma być z nowym coupe Bugatti, który ma szanse pojawić sie na rynku w ciągu dwóch lat. W środku będzie większy od Ferrari 612 Scaglietti, dysponować ma też większym bagażnikiem i oferować komfort nieznany marce z Maranello. Pod maską znajdzie się najprawdopodobniej silnik W12 opracowany przez Volkswagena i wykorzystywany między innymi w modelu Phaeton, Touareg, modelach Bentley'a oraz w Audi A8. Naturalnie na potrzeby Bugatti przejdzie on niezbędne modyfikacje, tak aby klienci oczarowani luksusem, mocą i osiągami gotowi byli zapłacić każdą cenę.źródło: WCF / Mototarget

Leave A Comment