Honda w Genewie

6 marca 2008
Bez kategorii, Honda Nowości

Podczas Salonu Samochodowego w Genewie, Honda po raz pierwszy zaprezentowala długo oczekiwaną, całkowicie nową, europejską Hondę Accord, a swój europejski debiut miał model FCX Clarity, rewolucyjny pojazd o zerowej emisji spalin, zasilany wodorem oraz sportowy samochód koncepcyjny CR-Z.


Stoisko Hondy w Genewie jest zdominowane przez najnowszy model Accord – wystawiono dziesięć modeli zarówno w wersji Tourer, jak i sedan. Nowy Accord charakteryzuje się sportową i jednocześnie elegancką linią nadwozia, która szczególnie przyciąga uwagę w wersji kombi. Honda prezentuje również nową gamę silnikową modelu, w której skład wchodzą unowocześnione jednostki benzynowe 2.0 i 2.4 oraz całkiem nowy diesel 2.2 i-DTEC. Wszystkie silniki spełniają normy emisji spalin Euro 5.

Główną atrakcją strefy poświęconej środowisku jest 4-miejscowy model FCX Clarity napędzany ogniwami paliwowymi, który nie emituje szkodliwych spalin, a jedynie parę wodną. Dzięki rewolucyjnemu systemowi Honda V Flow fuel cell stack, FCX Clarity jest niskim, dynamicznym i eleganckim pojazdem. Jeszcze w tym roku samochód wejdzie do sprzedaży na zasadach leasingu – latem w USA, a jesienią w Japonii.


Koncepcyjna Honda CR-Z zostala zaprezentowana jako baza do opracowania sportowego samochodu hybrydowego. CR-Z jest dynamicznie wystylizowanym, proekologicznym konceptem auta, które dostarcza kierowcom radości z jazdy, minimalizując jednocześnie szkodliwy wpływ na środowisko.

Odwiedzający strefę sportową mogą po raz pierwszy zobaczyć najnowszy bolid Hondy – RA108 F1. Znajduje się tam również Honda Civic Type R R3 przygotowana według specyfikacji FIA Grupy R3. Po roku intensywnych i owocnych testów, długo oczekiwana wersja R3 jest teraz dostępna dla kierowców rajdowych.


źródło: Honda / Mototarget

Leave A Comment