Audi R8 – podwójne zwycięstwo w 'World Car of the Year'

27 marca 2008
Bez kategorii, Audi Nowości

Audi R8 odniosło podwójne zwycięstwo w „World Car of the Year awards” 2008. Model ten wyróżniono tytułem „World Performance Car” i „World Car Design of the Year”.


Supersportowe Audi zostało wybrane na zwycięzcę przez 47 jurorów z 24 krajów. Nagrody odebrał Johann De Nysschen, Wiceprezes Wykonawczy Audi of America, podczas New York Motorshow.

Przy wyborze Audi R8 na „World Performance Car” 2008 jurorzy zwrócili uwagę, że „parametry tego auta są bardzo dobre już na papierze, między innymi dzięki umieszczonemu centralnie silnikowi V8 o mocy 420 KM oraz aluminiowej konstrukcji. I potwierdzają się one podczas rzeczywistej jazdy: jego doskonała równowaga, czułość i łatwość prowadzenia gwarantują kierowcy bezpieczeństwo jazdy aż do zakresu krytycznego. R8 oferuje wyjątkową precyzję jak na samochód tej wielkości.”

W 2007 roku tytuł „World Performance Car” przypadł Audi RS 4. W ten sposób marka z czterema pierścieniami wygrała dwa razy z rzędu w kategorii „performance”. W tym roku do rundy finałowej dotarło aż dwóch reprezentantów Audi – jednym z trzech finalistów w tej kategorii było Audi S5.


W ramach „World Car Design of the Year” 2008 jurorzy nagrodzili Audi R8 za „wprowadzenie nowej formy do krajobrazu samochodów sportowych. Stylistyka R8 nie pozostawia obojętnym, jest atrakcyjna i pełna interesujących detali, od przedniego zderzaka aż po budzące wiele emocji, pionowe Sideblade za słupkami B.”

Ekspert World Car Design Tom Matano, Dyrektor Wykonawczy School of Industrial Design, Academy of Art University San Francisco powiedział: „Audi R8 jest wspaniałym optycznym ucieleśnieniem technologii, która kryje się w jego wnętrzu, jest kompletnym pakietem „Techno-Iconic Design”.

W 2007 roku nagrodę „World Car Design of the Year” zdobyło Audi TT. W tym roku zatem Audi obroniło koronę króla stylistyki.

Audi A6 Limousine zdobyło pierwszą nagrodę w klasyfikacji generalnej jako „World Car of the Year” w 2005 roku, gdy zorganizowano po raz pierwszy konkurs na Auto Roku. Z jednym zwycięstwem w klasyfikacji generalnej oraz czterema zwycięstwami łącznie w czterech kategoriach Audi jest producentem samochodów, który uzyskał najwięcej nagród w tym współzawodnictwie.

źródło: Audi / Mototarget

Leave A Comment