Audi R8 – najbardziej męska rzecz roku 2007

7 marca 2008
Bez kategorii, Audi Nowości

Wprowadzone do sprzedaży w ubiegłym roku Audi R8 cały czas wzbudza ogromne zainteresowanie i znajduje uznanie wielu środowisk. Sportowy samochód z czterema ringami na masce znakomicie radzi sobie z silną w tej klasie pojazdów konkurencją. W plebiscycie „Męska Rzecz 2007” organizowanym przez motoryzacyjny kanał TVN Turbo Audi R8 uzyskało aż dwie nagrody.


Głosami telewidzów R8 zajęło pierwsze miejsce w kategorii motoryzacja. Jednocześnie jury przyznało temu 420 konnemu autu Grand Prix i tym samym uznało je za najbardziej męska rzecz roku 2007. Wyróżnienie jest tym bardziej cenne,
że głosujący wybierali spośród wielu niemotoryzacyjnych „męskich gadżetów”, takich jak zegarki, sprzęt elektroniczny czy gry komputerowe. Wśród nominowanych była także strzelnica sportowa oraz samolot.

Audi R8 zachwyciło przede wszystkim swoją niepowtarzalną stylistyką, fantastycznymi osiągami oraz wyzwalającym emocje brzmieniem silnika. Sportowe auto z Ingolstadt z 8-cylindrową jednostką napędową o pojemności 4,2l uzyskuje maksymalny moment obrotowy 430 Nm przy obrotach do 4500 do 6000, przyspiesza od 0 do 100 km/h w czasie 4,6 i może rozpędzić się do 301 km/h.

źródło: Audi / Mototarget

Leave A Comment