Aktualności

700-konny Ford GT40

18 marca 2008
Bez kategorii, Ford Nowości

Wszystkim, którzy cierpią na brak mocy w supersportowym samochodzie Ford GT40 polecamy wizytę u brytyjskiego tunera Avro Limited w Brooklands.


Spece z Avro Limited ściśle współpracują z amerykańską firmą tuningową Rousch – prawdziwym specjalistą od przeróbek modeli Forda. Ostatnim owocem tej współpracy jest bezkompromisowy bolid o nazwie Avro 720 Mirage.

Powstał on na bazie nieprodukowanej już współczesnej wersji GT40. Po kuracji wzmacniającej obejmującej montaż większej turbosprężarki, układu dolotowego, oraz sportowego wydechu firmy Accufab z ceramicznymi okładzinami, uzyskano potężną moc 720 KM osiąganą przy 6950 obr/min. Respekt budzi też maksymalny moment obrotowy 815 Nm dostępny już od 4800 obr/min. Prędkość maksymalna została ograniczona do 354 km/h. Aby auto mogło efektywnie sprostać ogromnej mocy, rozstaw kół zwiększono o 5 mm, a całe nadwozie obniżono o 25 mm.


O wyhamowanie pojazdu dba wyczynowy układ hamulcowy firmy AP z 6-tłoczkowymi zaciskami na każdej z wentylowanych tarcz o średnicy familijnej pizzy. Dla zmniejszenia wagi zrezygnowano z tylnego zderzaka. Auto pomalowano jaskrawo pomarańczowym kolorem o nazwie Arancia Metallica z oferty Lamborghini. Każdy z 10 planowanych egzemplarzy otrzyma indywidualną plakietkę z numerem. Cena? Jeśli o nią pytasz, na pewno nie możesz sobie pozwolić na kupno tego Forda.

źródło: Avro Ltd / Mototarget

Leave A Comment