Zmodernizowana Kia Picanto 2008

19 lutego 2008
Bez kategorii, Kia Nowości

Zmodernizowane i ulepszone Picanto 2008 jest najnowszym nabytkiem gamy modelowej KIA. Auto pojawi się w polskich salonach na przełomie lutego i marca.


Celem podwyższenia konkurencyjności nowego Picanto firma Kia Motors Polska zdecydowała się na zmianę polityki cenowej tego modelu. Ceny nowego Picanto zaczynają się już od 29.900 PLN za wersję CITY 1.0 SOHC. Najdroższa wersja COMFORT wyposażona w silnik diesla 1.1 CRDi kosztuje teraz 41.400 PLN. Zmianie uległo również wyposażenie standardowe tego modelu. Już w wersji podstawowej klienci otrzymują dodatkowo drugą poduszkę powietrzną z systemem dezaktywacji, regulację wysokości fotela kierowcy, zderzaki, klamki, lusterka w kolorze nadwozia, materiałową tapicerkę siedzeń oraz boczków drzwi a także dojazdowe koło zapasowe dla wersji benzynowych.

Biorąc pod uwagę zmianę cen oraz dodatkowe wyposażenie Picanto 2008 nowa cena została obniżona o ponad 4.000 PLN. w stosunku do cen modelu przed face liftingiem. Klienci mają teraz do wyboru trzy wersje wyposażenia i 9 kolorów nadwozia ( 3 bez dopłaty : biały / czerwony / żółty oraz 6 lakierów metalizowanych )


Poza zmianami w cenach i specyfikacji Picanto 2008 wyróżnia się zmodyfikowaną konsolą środkową oraz nowym zestawem wskaźników z podświetleniem czerwono-pomarańczowym. Sylwetka Picanto 2008 jest bardziej zaokrąglona, a nieco bardziej wysunięty przód (o 30 mm) i pogłębiony zderzak tylny (+ 10 mm) zwiększa całkowitą długość pojazdu do 3535 mm. Nowy kształt otrzymały: pokrywa komory silnikowej, przednie błotniki oraz oba zderzaki. Do motywu ‘krągłości’ nawiązują również nowe reflektory i światła tylne. Nie uległ zmianie rozstaw osi, a z poprzedniego modelu zapożyczono także drzwi, klapę tylną oraz wewnętrzne panele karoserii. Nowe są natomiast lusterka zewnętrzne, których obudowy mieszczą dodatkowe światła kierunkowskazów.

W Picanto 2008 paliwo-oszczędne, elektromechaniczne wspomaganie zębatkowego układu kierowniczego zastosowano we wszystkich odmianach benzynowych, a nie tylko w wersji z silnikiem Diesla, jak poprzednio.

Wybór jednostek napędowych obejmuje dwa silniki benzynowe o pojemności 1.0 i 1.1 litra, jeden wysokoprężny o pojemności 1.1 oraz przekładnię manualną lub automatyczną.

Picanto 2008 zostało odświeżone i restylizowane, pozostając wciąż pojazdem niewielkim wymiarowo lecz obszernym wewnątrz. Mieści komfortowo cztery dorosłe osoby lub rodzinę pięcioosobową, a dzięki licznym konfiguracjom siedzeń i wielkości kabiny jest wyjątkowo wszechstronne.


Pierwsza wersja Picanto stała się przepustką dla firmy KIA do segmentu A i od czasu swej premiery znalazła ponad 250.000 nabywców w samej tylko Europie – stając się modelem kluczowym dla strategii wzrostowej KIA na Starym Kontynencie. Dlatego też ten najmniejszy samochód produkcji KIA powrócił na deski projektantów w Korei i w Europie, którzy zachowując jego młodzieżowy i sportowy charakter – stworzyli nowe Picanto 2008 – pojazd jeszcze bardziej efektowny, przyjazny użytkownikowi i lepiej wyposażony.

KIA Picanto 2008 powstaje w nowej fabryce Suhsan, uruchomionej w roku 2004 nieopodal zakładu KIA Hwasung. Planowany wolumen produkcji wynosi 150.000 sztuk rocznie (jest to prawie maksymalna wydajność tej fabryki) – z przeznaczeniem na rynek koreański oraz rynki światowe. W ramach tej ilości 90.000 pojazdów trafi na rynki Europy Zachodniej i Wschodniej, co stanowi 60% całej produkcji tego modelu.

źródło: : Kia / Mototarget

Leave A Comment