Volkswagen Scirocco – oficjalne zdjęcia z przecieku!

29 lutego 2008
Bez kategorii, Nowości Volkswagen

Volkswagen starał się jak tylko mógł, żeby do ostatniej chwili zachować tajemnicę. Niestety nie udało się. Do Internetu przedostały się oficjalne zdjęcia jednej z najważniejszych premier tegorocznego salonu w Genewie – nowego Volkswagena Scirocco!

To już potwierdzona informacja. Oficjalna odsłona spadkobiercy legendarnego modelu Scirocco nastąpi 4 marca podczas targów w Genewie. Niektórzy będą mogli zobaczyć nowego Scirocco, a także Passata CC na żywo dzień wcześniej, podczas uroczystego wieczornego spotkania z zarządem Volkswagena w jednym z luksusowych hoteli w Genewie, ale jest prawie pewne, że na owym spotkaniu będzie obowiązywał absolutny zakaz robienia jakichkolwiek zdjęć. My jednak już teraz przedstawiamy Państwu pierwsze oficjalne zdjęcia nowego sportowego Volkswagena. Jak widać szef stylistów VW, Walter de Silva dotrzymał słowa i nieco „utemperował” wygląd auta seryjnego względem koncepcyjnego modelu Iroc zaprezentowanego po raz pierwszy w 2006 roku. Zmienił się przede wszystkim pas przedni. Ogromnych rozmiarów osłonę chłodnicy otoczoną aluminiowa ramą zastąpił dyskretny, poziomy wlot powietrza w czarnym kolorze przedzielony zderzakiem. Nowe Scirocco nie prezentuje się już od tej strony tak rasowo, jak prototypowy Iroc. Na szczęście agresywna linia boczna oraz tył z wąskimi kloszami lamp zachodzącymi głęboko na klapę bagażnika pozostały niemal nietknięte i to one nadają sylwetce Scirocco wigoru i sportowego sznytu.
Wiadomo że sportowy klimat odnajdziemy również we wnętrzu nowego Volkswagena, między innymi dzięki mocno wyprofilowanym fotelom przypominającym kształtami te znane z modeli Audi serii S i RS. Pod maską Scirocco znajdzie się dwulitrowy, doładowany, 4-cylindrowy silnik TFSI o mocy 200 KM, a także jednostka 1,4 litra typu TSI o mocy 122 KM. Volkswagen Scirocco będzie prawdopodobnie dostępny również z jednostkami wysokoprężnymi TDI. Oczywiście miejsce pompowtryskiwaczy zajmie wtrysk typu Common Rail, w który stopniowo wyposaża swoje modele Volkswagen i Audi. Nowe Scirocco będzie oprócz Golfa pierwszym autem Volkswagena wyposażonym w nową, 7-biegową przekładnię DSG. źródło: Euroscoops / Mototarget

Leave A Comment