Volkswagen Passat EcoFuel – premiera w Genewie

29 lutego 2008
Bez kategorii, Nowości Volkswagen

Nie pokazać przynajmniej jednego ekologicznego auta w Genewie jest w tym roku zdecydowanie 'passe’. Dlatego Volkswagen przygotował nową wersję Passata o nazwie EcoFuel.

Pełna jego nazwa to Volkswagen Passat TSI EcoFuel. Pod maską 150-konny, benzynowy silnik z doładowaniem i bezpośrednim wtryskiem benzyny. Ale to nie jedyny rodzaj paliwa, który będzie mógł zatankować posiadacz ekologicznego Passata. Jednostkę przystosowano bowiem do spalania gazu ziemnego. Według zapewnień producenta auto ma spalać jedynie 5,2 kg gazu na 100 kilometrów. Samochód znajdzie się w sprzedaży pod koniec roku jako limuzyna i kombi tradycyjnie oznaczane przez Volkswagena jako Variant.
Gaz ziemny od kilku lat zyskuje coraz większą przychylność niemieckich kierowców, o czym świadczy rozrastająca sie liczba stacji, na których możemy zatankować to paliwo. Wielu taksówkarzy zza zachodniej granicy już od kilku lat używa specjalnych wersji np. Opla Zafira przystosowanych do zasilania gazem ziemnym. źródło: Volkswagen / Mototarget

Leave A Comment