Aktualności

Toyota w Genewie

19 lutego 2008
Bez kategorii, Nowości Toyota

Podczas Salonu Samochodowego w Genewie Toyota przedstawi dwa nowe modele, które wzbogacą ofertę małych samochodów.


Na genewskich targach Motor Show Toyota zaprezentuje ostateczną, produkcyjną wersję swego najnowszego małego samochodu – Toyota iQ. Model ten, przedstawiony po raz pierwszy na ubiegłorocznym Motor Show we Frankfurcie jako Concept Car iQ, wejdzie do produkcji pod koniec bieżącego roku.

iQ to przełom w dziedzinie małych pojazdów miejskich. Po raz pierwszy samochód o długości poniżej trzech metrów oferuje komfortowe warunki jazdy dla trzech pasażerów, pozostawiając przy tym miejsce dla dziecka lub bagażu.
Przestrzenne wnętrze iQ jest efektem przemyślanego upakowania podzespołów, możliwego dzięki zastosowaniu sześciu powiązanych ze sobą innowacji technicznych, będących rewolucją w sposobie projektowania samochodów przez Toyotę.
Wyróżniający się stylistyką charakterystyczną dla japońskiej szkoły designu model iQ jest świadectwem radykalnej zmiany nie tylko w dziedzinie projektowania pojazdów, ale i przyjaznego środowisku transportu.


Toyota przedstawi również na targach Motor Show w Genewie pojazd, który rozszerza zasięg kategorii SUV na segment małych samochodów – Urban Cruiser.

Nowa Toyota to przyjazny środowisku mały SUV, stworzony z myślą o rynku miejskich samochodów terenowych. Model ten jest odpowiedzią na potrzeby klientów, szukających pojazdu SUV o niskim zużyciu paliwa i małej emisji substancji szkodliwych dla środowiska.

Toyota pokaże również najnowsze wyniki prac nad ekologicznymi środkami transportu miejskiego – prototyp hybrydowego pojazdu Plug-in i dwa samochody koncepcyjne: Toyota 1/X Plug-in Hybrid wykorzystujący technologię FFV (Flexible Fuel Vehicle – pojazd zasilany różnymi rodzajami paliw) oraz koncepcyjny osobisty środek transportu i-Real.


Zainteresowanych szczegółowymi informacjami zapraszamy na konferencję prasową Toyoty na Motor Show w Genewie, która odbędzie się 4 marca 2008 r. o godzinie 14:15 w hali 4.

źródło: Toyota / Mototarget

Leave A Comment