Testy zderzeniowe pickupów – Mitsubishi L200 wygrywa !

29 lutego 2008
Bez kategorii, Bezpieczeństwo

Mitsubishi L200 – najpopularniejszy obecnie model spod znaku Trzech Diamentów w Polsce i drugi pod względem sprzedaży w Europie uzyskał najlepszy wynik w teście zderzeniowym pickupów, przeprowadzonym przez niezależną organizację EURO NCAP. Uzyskując 4 gwiazdki Mitsubishi


Test pickupów przeprowadzany był przez prestiżową organizację EURO NCAP, którą stworzono w celu propagowania rozwiązań służących zapewnieniu jak najlepszego bezpieczeństwa w ruchu drogowym. To pierwsza próba pojazdów klasy pickup przeprowadzana przez EURO NCAP. Mitsubishi L200 wyszedł z niej zwycięsko zdobywając 4 gwiazdki i deklasując rywali szczególnie w zakresie bezpieczeństwa dorosłych pasażerów. Wysoko – na 3 gwiazdki oceniono także bezpieczeństwo przewożonych dzieci.

Oto dokładna tabela wyników najnowszych testów zderzeniowych pickupów EURO NCAP:

L200 pokonał Nissana Navara i Isuzu D-MAX/Rodeo.

Mitsubishi L200
bezpieczeństwo dorosłych pasażerów: 4 gwiazdki
bezpieczeństwo przewożonych dzieci: 3 gwiazdki
bezpieczeństwo pieszych: 1 gwiazdka

Nissan Navara
bezpieczeństwo dorosłych pasażerów: 1 gwiazdka (przekreślona)
bezpieczeństwo przewożonych dzieci: 3 gwiazdki
bezpieczeństwo pieszych: 2 gwiazdki

Isuzu D-MAX/Rodeo
bezpieczeństwo dorosłych pasażerów: 2 gwiazdki (w tym jedna przekreślona)
bezpieczeństwo przewożonych dzieci: 2 gwiazdki
bezpieczeństwo pieszych: 1 gwiazdka

Mitsubishi L200 to pickup z ponad 60-letnią tradycją i jedyny przedstawiciel tego segmentu, oferujący zaawansowany system napędu na 4 koła, pozwalający na wykorzystywanie go nie tylko w terenie, ale także na drogach asfaltowych.


Inne kluczowe cechy tego auta to nowoczesna stylistyka rodem z rajdowych tras, niespotykany w tej klasie komfort jazdy także dzięki przestronnej kabinie o najdłuższym w tej klasie pojazdów wnętrzu, funkcjonalność, wysoki poziom bezpieczeństwa (na poziomie 4 gwiazdek Euro-NCAP) m.in. dzięki wyjątkowym w tej klasie aut systemom kontroli trakcji i stabilizacji toru jazdy oraz stałemu napędowi na obie osie Super Select.

Do napędu auta służy nowy wysokoprężny turbodoładowany silnik z wtryskiem paliwa w technologii Common Rail o mocy 136 KM i 170 KM. W Polsce auto dostępne jest w 3 wersjach: z podwójną kabiną (Double Cab), pojedynczą kabiną (Single Cab) i półtorej kabiny (Club Cab). Przy zakupie tego auta możliwe jest pełne odliczenie 22% podatku VAT.

Najwięcej pickupów Mitsubishi sprzedaje w Europie. Od momentu rozpoczęcia eksportu pickupów do Europy w 1979 roku do dziś sprzedano na Starym Kontynencie ponad 600 000 takich aut. Tylko w 2007 roku aż 38 638 europejskich klientów zdecydowało się na ten model, co stanowi 22 % wzrost.


W Polsce w ubiegłym roku sprzedano 1034 takie auta, czyli o prawie 140% więcej niż w 2006 roku. W styczniu bieżącego roku L200 był w naszym kraju najczęściej kupowanym autem spod znaku Trzech Diamentów.

źródło: Mitsubishi / Mototarget

Leave A Comment