Aktualności

Ten Mercedes doda ci skrzydeł!

19 lutego 2008
Bez kategorii, Mercedes Nowości

Vath – jedna z mniej znanych niemieckich firm tuningowych zaprezentowała Mercedesa CL65 AMG według własnej recepty.


Zgodnie z motto tunera „Give your Car Wings” specjaliści z Vath zadbali o to, by najszybszemu seryjnemu Mercedesowi nie zabrakło mocy. Po zmianach wzrosła ona z 612 do przerażających 718 KM. O to by samochód nie wzbił się w powietrze dba dyskretny pakiet optyczny i tylny dyfuzor zapewniający stały kontakt z jezdnią przy ogromnych prędkościach z jakimi zdolne jest poruszać się to auto. Technicy z Vath zdjęli ogranicznik prędkości, zmienili oprogramowanie sterujące pracą silnika, zamontowali inne opony na 20-calowych kołach i jeszcze obniżyli nadwozie. To wystarczy żeby dysponując wolnym lewym pasem autostrady pomknąć 340 km/h.


Wszystkie oferowane przez tunera elementy pakietu optycznego są wykonane z materiałów najwyższej jakości, w tym z włókien węglowych. To jeden z niewielu przypadków kiedy auto po tuningu wygląda nawet lepiej, niż dość wulgarny pakiet AMG montowany w „seryjnym” modelu CL65 AMG.
Cena nie jest okazyjna, ale nie powinna stanowić przeszkody dla bogatych szejków arabskich, którzy od lat stanowią wierna klientelę niemieckiego tunera.


źródło: Vath / Mototarget

Leave A Comment