Aktualności

Shuanghuan Noble czyli Smart po chińsku

19 lutego 2008
Bez kategorii, Inne INFO

„Smarter than the rest” – tak brzmi hasło promocyjne najnowszego produktu z Chin, który jest niczym innym jak wstrętną kopią niemieckiego Smarta.


Auto może i przypomina Smarta zarówno jeśli chodzi o linie króciutkiego nadwozia jak i wnętrze, jednak jakością wykonania bliżej mu zdecydowanie do chińskich zabawek, których używanie grozi zatruciem i groźnymi powikłaniami zdrowotnymi u dzieci. Shuanghuan Noble ma jednak coś, czego nie uświadczysz w Smarcie, a mianowicie tylną kanapę mieszczącą dwójkę pasażerów. Z tyłu jest bardzo ciasno, ale nie umniejsza to faktu, że Chińczycy zagospodarowali przestrzeń wewnątrz auta „smarter than Germans”.

Cena jest atrakcyjna i wynosi 8880 euro za wersję „Flirt”, 9880 euro za wariant „Smile” i 11880 euro za najlepiej wyposażoną wersję „Plus”. Auto trafiło już do sprzedaży w kilku europejskich krajach (między innymi w Grecji) gdzie zapewne stanie się popularnym autem w wypożyczalniach samochodów, o czym przestrzegamy wszystkich planujących wakacje w Grecji.

„Be smarter – rent European cars”
źródło: Carscoop / Mototarget

Leave A Comment