Aktualności

Pierwsze oficjalne zdjęcia Fiata 500 Abarth z przecieku!

19 lutego 2008
Bez kategorii, Fiat Nowości

W internecie pojawiły się pierwsze oficjalne zdjęcia Fiata 500 Abarth, który zadebiutuje podczas Salonu Samochodowego w Genewie.


Nazwa Abarth pojawiła się po raz pierwszy w latach 50. na Fiacie 595 Abarth, a kontynuacją tradycji będzie najnowszy model 500. Projektanci postanowili nadać autu agresywnego wyglądu, dlatego zastosowali poszerzone nadkola, liczne spoilery i nakładki oraz duże obręcze aluminiowe. Cechą charakterystyczną sportowego Fiata będą również dwie pokaźne końcówki układu wydechowego, umieszczone pod tylnym zderzakiem.

Nowy hot hatch będzie pokryty białym lakierem z czerwonymi pasami po bokach oraz oryginalnymi oznaczeniami Abarth – podobnie jak jego protoplasta. Wnętrze utrzymane będzie w podobnym stylu z dwutonową kolorystyką i sportowymi siedzeniami.

Pod maską znajdzie się turbodoładowany silnik benzynowy T-JET o pojemności 1.4-litra. Moc 150KM pozwala na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w mniej niż 8 sekund oraz na rozwinięcie prędkości maksymalnej ponad 208 km/h. Uzupełnieniem pakietu będzie większy rozstaw kół, obniżone i utwardzone zawieszenie oraz wzmocnione hamulce.

źródło: Carscoop / Mototarget

Leave A Comment