Peugeot 3008 – nowy konkurent w segmencie SUV

19 lutego 2008
Bez kategorii, Nowości Peugeot

Peugeot 3008 ma być jednym z najciekawszych graczy w segmencie małych SUV-ów. Jego bezpośrednią konkurencją będzie Ford Kuga, Nissan Qashqai i VW Tiguan.


Model 3008 nawiązuje stylistycznie do większego brata – Peugeota 4007. We wnętrzu małego 4×4 znajdzie się miejsce nawet dla 7 osób. W konfiguracji 5+2 w bagażniku znajdzie się dodatkowy rząd siedzeń, który po złożeniu tworzy idealnie płaską podłogę. Poza standardowym wyposażeniem podnoszącym komfort i bezpieczeństwo, do modelu 3008 będzie można zamówić panoramiczny dach szklany oraz system nawigacji satelitarnej.

W kwestii właściwości jezdnych, Peugeot obiecuje, że 3008 będzie zachowywał się jak samochód klasy kompakt, a nie typowy SUV. Można więc przypuszczać, że dostarczy kierowcy dużą frajdę z jazdy w „sportowym” stylu, a jednocześnie zapewni odpowiedni komfort resorowania.

Do wyboru będą wersje napędzane na wszystkie cztery koła oraz modele z napędem tylko na przednią oś, charakteryzujące się niższym zużyciem paliwa i mniejszą emisją CO2.

Początkowo, do napędu posłużą silniki benzynowe i wysokoprężne o pojemności 1,6-litra.
[link=http://www.autoexpress.co.uk/news/autoexpressnews/217143/peugeot_3008.html]
Zdjęcia szpiegowskie Peugeota 3008 oraz wizualizacja komputerowa [/link]

źródło: Auto Experss / Mototarget

Leave A Comment