Aktualności
Volkswagen Passat B5 (4 października, 2023 5:48 pm)
Elastyczny kredyt JAK ABONAMENT na samochód (25 września, 2023 5:18 pm)
Leasing sposobem na finansowanie auta do firmy (25 września, 2023 5:11 pm)

Nowy Trabant coraz bliżej !

11 lutego 2008
Bez kategorii, Inne INFO

Niemiecka firma Herpa, która podczas ostatniego Salonu Samochodowego we Frankfurcie zapytała zwiedzających o ich zdanie na temat produkcji następcy Trabanta, otrzymała ogromną liczbę pozytywnych odpowiedzi.


Ponad 94% ankietowanych odpowiedziało „tak”! Przedstawicielom firmy produkującej głównie miniaturowe modele samochodów tak spodobał się pomysł wskrzeszenia Trabanta, że rozpoczęli poszukiwania partnerów, którzy umożliwią zrealizowanie projektu – tym razem w skali 1:1.

Co ciekawe, projektem najbardziej zainteresowane są firmy z Saksonii w Niemczech, czyli regionu, w którym niegdyś powstawały oryginale „Mydelniczki”. Z ich pomocą już wkrótce na ulicach miast znów pojawi się odmłodzona i unowocześniona wersja Trabanta.

Trabant był produkowany w latach 1957-1991 w fabryce VEB Sachsenring Automobilwerke w Zwickau w Niemieckiej Republice Demokratycznej i stał się jednym z symboli „realnego socjalizmu”. Dzisiaj ma liczne grono miłośników zrzeszonych w klubach w Niemczech, Polsce i innych krajach europejskich.

źródło: New Car Net / Mototarget

Leave A Comment