Mitsubishi Pajero – najlepsze auto na bezdroża

19 lutego 2008
Bez kategorii, Mitsubishi Nowości

Mitsubishi Pajero – flagowa terenówka spod znaku Trzech Diamentów i samochód, który dwunastokrotnie tryumfował w Rajdzie Dakar, zwyciężyło w kategorii ‘AUTO NA BEZDROŻA” w konkursie AUTO LIDER, organizowanym przez miesięcznik Auto Moto i tygodnik Motor.


Kandydatami do tytułu w tej kategorii było 21 modeli debiutujących na polskim rynku w 2007 roku. Wybór najlepszych spośród nich należał do czytelników obydwu czasopism. W głosowaniu wzięło udział ponad 127 000 czytelników.

„Jestem dumny, że mogę dziś odebrać tę nagrodę. Wielokrotnie udowodniliśmy, że terenowe samochody Mitsubishi radzą sobie w najtrudniejszych warunkach. Czytelnicy Auto Moto i Motoru uznali Pajero za najlepszy samochód na bezdroża – bardzo dziękujemy im za to wyróżnienie.” powiedział Tsumutoku Yamada – Prezes Zarządu MMC Car Poland podczas uroczystej ceremonii wręczania nagród.

W kategorii AUTO NA BEZDROŻA Mitsubishi Pajero pokonało 21 modeli konkurencji, takich, jak Land Rover Defender, Mercedes-Benz GL, Audi Q7, BMW X5, Jeep Patriot, Porsche Cayenne GTS, Volkswagen Touareg i wiele innych.

W szóstej edycji konkursu AUTO LIDER, który trwał od listopada 2007 do stycznia 2008 roku głosy oddało 127 634 czytelników, wybierających spośród 154 aut w 9 kategoriach.

Czwarta generacja modelu Pajero zadebiutowała w Europie na początku 2007 roku. Zaprojektowany na podstawie zdobytych doświadczeń jako prawdziwy pojazd terenowy, Pajero przejmuje wszelkie nowinki stosowane dotychczas w pojazdach typu „soft-road”. Aby zachować ciągłość i integralność wizerunku, Pajero pozostaje jednak klasycznym pojazdem terenowym, okazując tym samym szacunek 2,5 milionom użytkowników na całym świecie, wybierającym go nieprzerwanie od 1982 roku i korzystających z wizerunku cierpliwie wypracowanego na trasach Rajdu Dakar od 1983 roku.

źródło: MMC Car Poland / Mototarget

Leave A Comment