Mitsubishi Outlander najlepszym autem rodzinnym

19 lutego 2008
Bez kategorii, Mitsubishi Nowości

Mitsubishi Outlander – produkowany w Japonii, wszechstronny SUV spod znaku Trzech Diamentów, odniósł zwycięstwo w kategorii AUTO RODZINNE w plebiscycie na NAJLEPSZY KOBIECY SAMOCHÓD ROKU organizowanym przez Twój Styl – prestiżowy miesięcznik dla kobiet.


W drugiej edycji konkursu brało udział 40 aut, debiutujących w 2007 roku na polskim rynku. Jury, w skład którego weszła Jolanta Pieńkowska, Ilona Łepkowska, Agata Młynarska, Agnieszka Dygant oraz Agnieszka Litorowicz-Siegert doceniło Outlandera za urzekającą sylwetkę, niezwykłą przestronność i funkcjonalność wnętrza oraz znakomite własności jezdne.

W konkursie trwającym cały ubiegły rok jury oceniało auta w 6 kategoriach: Auto Miejskie, Auto Rodzinne, Auto Prestiżowe, Auto Ekonomiczne, Auto Z Pomysłem i Auto Z Fantazją.

„Tworzenie samochodów dla kobiet jest niezwykle trudnym zadaniem. Kobiety zwracają uwagę na każdy detal i jego funkcjonalność … a do tego samochód musi być ładny. Dziękujemy Paniom, że uznały Outlandera za najlepszy samochód rodzinny. To moim zdaniem najtrudniejsza i najbardziej konkurencyjna kategoria. Ten tytuł jest jedną z ważniejszych nagród, jakie mogłem odebrać” podkreślił Tsumutoku Yamada – Prezes Zarządu MMC Car Poland odbierając wyróżnienie z rąk Jacka Szmidta – Redaktora Naczelnego Twojego Stylu.

Mitsubishi Outlander zadebiutował w Europie wiosną 2007 i przebojem zdobył serca klientów. Auto jest całkowicie nową konstrukcją i pierwszym modelem Mitsubishi bazującym na innowacyjnej płycie podłogowej, opracowanej przez japońskich inżynierów koncernu z myślą o wszystkich światowych rynkach i szeregu nowych modeli.

Od modeli konkurencji Outlander wyróżnia się dobrze rozplanowanym wnętrzem, które pomieści aż 7 osób, wyrazistą sylwetką, nowoczesnymi rozwiązaniami, unikatowymi w tym segmencie, takimi, jak składanie drugiego rzędu siedzeń 1 przyciskiem oraz dużą przestrzenią bagażową (do 1700 litrów) z dzieloną tylną klapą bagażnika. Auto wyposażono w 2-litrowy, 140-konny, turbodoładowany silnik Diesla z pompowtryskiwaczami oraz filtrem cząstek stałych i 6-biegową, manualną przekładnię oraz innowacyjny system napędu na 4 koła All Wheel Control wraz z systemem aktywnej stabilizacji tory jazdy i kontroli trakcji.

Przez 9 miesięcy ubiegłego roku sprzedano w Polsce ponad 1000 sztuk tego modelu.

źródło: MMC Car Poland / Mototarget

Leave A Comment