Mercedes CLC – oficjalne zdjęcia

1 lutego 2008
Bez kategorii, Mercedes Nowości

Mercedes opublikował oficjalne zdjęcia modelu CLC. Koncern ze Stuttgartu nazywa go nowym, ale nie dajcie się zwieść specom od marketingu.


Pod odświeżoną karoserią modelu CLC kryje się bowiem stary dobry znajomy, czyli poprzednia Klasa C SportCoupe w nowym ubranku. Przedni pas do złudzenia przypomina nową Klasę C, za to przyciężki tył, a szczególnie ogromne klosze lamp tylnych to z kolei kopia tych znanych z Mercedesa Klasy B. Wewnątrz zmieniono niektóre elementy obsługi i wygląd zegarów, a także lewarka zmiany biegów i kierownicy. Według Mercedesa w modelu CLC znalazło się aż 1100 elementów, ale trudno oprzeć się wrażeniu że już kiedyś widzieliśmy to auto.

Pod maską dwa doładowane kompresorem silniki benzynowe 1,8 o mocach 143/184KM, a także 2,5 litrowe V6. Na szczycie oferty 272-konny silnik 3,5l V6 – ten sam który napędza podstawową wersję benzynową modelu CLS i SL. Dla zwolenników diesli 2,2 litrowa jednostka w dwóch wariantach mocy – 122 lub 150 KM. Debiut „nowego” Mercedesa na wiosennym salonie w Genewie.źródło: Mercedes / Moto Target

Leave A Comment