Lancia Delta – kolejne przedpremierowe zdjęcia

19 lutego 2008
Bez kategorii, Lancia Nowości

Do Internetu trafiły kolejne zdjęcia produkcyjnej wersji długo oczekiwanego następcy modelu Delta.


Tym razem po raz pierwszy w całej okazałości widoczna jest boczna linia nadwozia. Charakterystyczne elementy jak przetłoczenie w dolnej części słupka A i chromowana listwa biegnąca pod linią okien i stykająca się z dachem w tylnej części auta, z pewnością nadają nowej Lancii oryginalnego wyglądu.

Auto zbudowane w oparciu o wydłużoną płytę podłogową Fiata Bravo pozycjonowane będzie pomiędzy segmentem C (Golf, Astra, Peugeot 308 itp), a samochodami segmentu D (Ford Mondeo, Skoda Octavia itp). Nowa Delta jest nie tylko pierwszym modelem włoskiej marki w XXI wieku, ale także pierwszym zbudowanym w oparciu o nową filozofię.

Pierwsza prezentacja nowej Delty odbędzie się już za dwa tygodnie na salonie samochodowym w Genewie, a sprzedaż ruszy latem 2008 roku. Hatchback Lancii dostępny będzie od razu z szeroką gamą jednostek napędowych – benzynowych i diesla, których spektrum mocy wynosić ma od 120 do 200 KM. Większość z nich sprzężono seryjnie z manualną, 6-biegowa skrzynią biegów. Na życzenie dostępne będą również przekładnie automatyczne i półautomatyczne. Ceny i specyfikacje wyposażeniowe podane zostaną w dniu premiery.źródło: Carscoop / Mototarget

Leave A Comment