Hyundai i30 – Samochodem Roku 2008 w Hiszpanii

19 lutego 2008
Bez kategorii, Hyundai Nowości

Ceremonia wręczenia nagrody „Car of the Year 2008” odbyła się 13 lutego 2008 roku. Uroczystość została zorganizowana przez hiszpańskiego ministra przemysłu. Wśród uczestników znaleźli się, między innymi, przedstawiciele Hyundai Motor Company.


To ogromny sukces Hyundaia w Europie, który udowodnił, że wkład wniesiony w wykreowanie i wprowadzenie na trudny do zdobycia europejski rynek samochodu odpowiadającego gustom i potrzebom europejskich klientów, został zauważony i doceniony.

Na uwagę zwraca fakt, że zwycięski i30 uzyskał największą w historii hiszpańskich edycji „Car of the Year” (zapoczątkowanych w 1973 roku) przewagę w punktacji w stosunku do pozostałych kandydatów:

1 miejsce: Hyundai i30 – 220 punktów
2 miejsce: Fiat 500 – 52 punkty
3 miejsce: Ford Mondeo – 36 punktów

„Car of the Year” jest jedną z najbardziej prestiżowych nagród w hiszpańskiej branży motoryzacyjnej. Wybierając Samochód Roku 2008, jury zgromadziło się już po raz 36.
Jury składa się z 52 dziennikarzy działających w różnych mediach (m.in. prasa, TV, radio, agencje prasowe, główne domy wydawnicze). Jurorzy oceniali wszystkie elementy aut, jak nadwozie, wnętrze, niezawodność, osiągi i bezpieczeństwo. Oceniali również sytuację na rynkach docelowych, wolumen produkcji, cenę, itp. W wyścigu do tytułu hiszpańskiego Samochodu Roku 2008 wzięły udział wszystkie nowe modele, które miały swoją premierę w 2007 roku. Ubiegły rok był szczególnie bogaty w interesujące, ważne dla producentów nowości, jak Ford Mondeo, Renault Laguna, Toyota Auris, Peugeot 308, Fiat 500 i wiele innych.

Pierwszy raz w historii hiszpańskich edycji „Car of the Year”, tytuł zdobył producent z Azji. Do tej pory nagroda zawsze trafiała do producentów europejskich.

Wszelkie informacje o Hyundaiu i30 można znaleźć w [link=https://www.autowizja.pl/page.php?239]naszym teście.[/link]

źródło: Hyundai / Mototarget

Leave A Comment