Fiat 500 „jeździ” berlińskim metro

1 lutego 2008
Bez kategorii, Fiat Nowości

28 stycznia, na specjalnie do tego celu przygotowanej ceremonii w Berlinie, wręczono prestiżową nagrodę „Samochodu Roku 2008”, przyznaną niedawno nowej wersji kultowego Fiata 500.


Specjaliści od marketingu w całej Europie dwoją się i troją, aby skutecznie wypromować na rynku Fiata 500. Dla tego też widok sympatycznego autka polskiej produkcji, przemieszczającego się w berlińskim metrze nikogo raczej nie powinien dziwić. Po raz pierwszy w historii, w niemieckiej stolicy pozwolono producentowi motoryzacyjnemu wykorzystać część sieci kolei podziemnej do prezentacji samochodu.

Przez ostatnie dni weekendowe dwie Pięć setki, „ubrane” w ekskluzywny perłowo biały odcień, prezentowały się w berlińskim metrze na specjalnej platformie. Zwykle tym 145-kilometrowym odcinkiem berlińskiego metra podróżuje w ostatnie dni tygodnia prawie 2 miliony ludzi. Podczas gdy pociąg przejeżdża przez każdą ze 170 stacji, podróżujący metrem mogą podziwiać maleńkiego Fiata z napisem w języku angielskim „Happy new car of the year every body” (Każdemu Szczęśliwego Nowego Samochodu Roku), który nawiązuje do sukcesu, jaki Fiat 500 od niósł w najnowszej edycji konkursu o prestiżową nagrodę dla najlepszego samochodu roku w Europie.

Inicjatywa ta została przyjęta z dużym zainteresowaniem, takim zresztą z jakim mieszkańcy Niemiec przyjęli nowego Fiata 500: w przeciągu niespełna dwóch miesięcy (samochód zawitał na rynek niemiecki pod koniec października) złożyli ponad 5.000 zamówień na ten model.

źródło: Fiat / Moto Target

Leave A Comment