Ekologiczne porozumienie

4 lutego 2008
Bez kategorii, Inne INFO

Firmy Renault, Nissan i Project Better Place przygotowują pierwsze na tak dużą skalę wprowadzenie na rynek samochodów z napędem elektrycznym.


W Jerozolimie podpisano protokół porozumienia w sprawie realizacji projektu na rynku izraelskim, co umożliwi ograniczenie w znaczący sposób emisji CO2 oraz cząstek stałych.

Proponowane rozwiązanie jest odpowiedzią na wyzwanie postawione przed przemysłem samochodowym i jego dostawcami przez rząd izraelski. Jego celem jest zmiana infrastruktury transportowej kraju i przestawienie jej na korzystanie z odnawialnych źródeł energii.

Dzięki współpracy Aliansu Renault-Nissan oraz firmy Project Better Place, w Izraelu po raz pierwszy w historii udało się zapewnić warunki umożliwiające masowe wprowadzenie do sprzedaży samochodów z napędem elektrycznym. Rząd Izraela ma wspomagać klientów poprzez zachęty podatkowe, Renault będzie dostawcą samochodów elektrycznych, a Project Better Place zbuduje sieć elektryczną służącą do ładowania akumulatorów pojazdów na terenie całego kraju. Samochody elektryczne zostaną wprowadzone na rynek w 2011 roku.

źródło: Renault / Moto Target

Leave A Comment