Bez "Top Gear" w TVN Turbo, nadawca rozkłada ręce

7 lutego 2008
Bez kategorii, Nowości Top Gear

Mamy złą wiadomość dla widzów TVN Turbo. Stacja nie pokaże najnowszego, bijącego rekordy popularności nie tylko w Wielkiej Brytanii ale także w innych krajach, programu „Top Gear”. Cieszyć mogą się jedynie abonenci Cyfrowego Polsatu oraz niektórych sieci kablowych.

Produkująca program brytyjska sieć BBC nie chce sprzedać polskiemu nadawcy praw do emisji dziesiątego sezonu. Powód jest jednak niezwykle prosty. Najnowsze odcinki „Top Gear” pojawią się na antenie BBC Knowledge, jednego z czterech kanałów tematycznych, którymi zastąpiono w Polsce BBC Prime.

Jest jednak zasadnicza różnica pomiędzy emisją „Top Gear” w TVN Turbo i BBC Knowledge. Ten pierwszy dociera do ok. 4 mln gospodarstw domowych, zarówno poprzez wszystkie platformy cyfrowe, jak i sieci kablowe. Znajduje się także w pakietach cyfrowych sieci kablowych. BBC Knowledge dociera natomiast jedynie do abonentów Cyfrowego Polsatu (posiadających przynajmniej Pakiet Familijny) jest też w niektórych sieciach kablowych, gdzie został włączony w miejsce BBC Prime.

– Jest to z dużą szkodą dla polskich fanów i widowni, gdyż BBC Knowledge ma mniejszy zasięg niż TVN Turbo – mówi Katarzyna Bielec z działu PR TVN Turbo.

Nadal nie wiadomo kiedy „Top Gear” zawita na antenę BBC Knowledge. Według pierwotnych planów program miał pojawić się już w ubiegłym roku, jednak na razie od jego emisji odstąpiono.

źródło: media2.pl / Moto Target

Leave A Comment