Aktualności

Audi A5 i R8 nagrodzone

13 lutego 2008
Bez kategorii, Audi Nowości

Podczas uroczystości wręczenia nagród Auto Lider 2007 i Kobiecy Samochód Roku 2007, która odbyła się 8 lutego w warszawskim hotelu Sheraton Audi odebrało statuetki dla swoich najnowszych modeli.


W konkursie Auto Lider organizowanym wspólnie przez redakcje tygodnika Motor i miesięcznika Auto Moto swoje głosy oddało ponad 120 000 czytelników. W szóstej już edycji tego plebiscytu przyznano nagrody w kilku kategoriach. Zdecydowanym zwycięzcą okazała się marka z czterema pierścieniami na masce.

Audi R8 zajęło pierwsze miejsce wśród „samochodów sportowych i kabrioletów”. Za „najpiękniejszy samochód roku” uznane zostało zaprojektowane przez Waltera de’ Silve – Audi A5. Natomiast w kategorii „premier motoryzacyjnych” model ten uplasował się na 3 miejscu. Jest to już kolejne wyróżnienie dla nowego coupe Audi. W styczniu A5 zwyciężyło w konkursie Auto 1 organizowanym przez redakcję tygodnika Auto Świat w kategorii „auta sportowe i coupe”.


Inne samochody Audi zostały również docenione przez czytelników Motoru i Auto Moto. Drugie miejsce wśród „aut rodzinnych” zajęło nowe audi A4, a Audi Q7 w kategorii „samochody na bezdroża”.

Podczas uroczystej gali ogłoszono także wyniki konkursu zorganizowanego przez redakcję miesięcznika „Twój Styl”. Kobiecym Samochodem Roku w kategorii „auto prestiżowe” uznane zostało Audi A5.

Tymi wynikami samochody Audi potwierdziły, że ich wizerunek, stylistyka i rozwiązania techniczne znajdują uznanie zarówno w oczach czytelników pism motoryzacyjnych, jak i jurorów prasy kobiecej.

źródło: Kulczyk Tradex / Mototarget

Leave A Comment