AAA Auto – 800 tysięcy klientów

7 lutego 2008
Bez kategorii, Inne INFO Nowości

Zsumowana sprzedaż z pięciu krajów wykazała kolejną okrągłą transakcję w Grupie AAA Auto; dealer używanych samochodów odnotował właśnie sprzedaż 400–ta tysięcznego pojazdu. Oznacza to, że w swojej ponad piętnastoletniej historii, firma AAA Auto Group obsłużyła ponad 800 tysięcy klientów.


Pod koniec listopada zeszłego roku AAA Auto Group przeprowadziło okrągłą transakcję zakupu 400-ta tysięcznego auta. Zakup ten przypadł na polski oddział w podwarszawskim Piasecznie. Wczoraj, po upływie dwóch miesięcy, w czeskiej Ostrawie firma sprzedała swoje 400-ta tysięczne auto. Co ciekawe, tak jak w przypadku listopadowej transakcji kupna, kiedy klient sprzedał firmie pięcioletnią Skodę Fabię, także teraz „rocznicowym” autem była Skoda Fabia, rocznik 2002. Model Fabia jest na północy Morawii najczęściej kupowanym samochodem, a sama Skoda stanowiła jedną trzecią wszystkich sprzedanych aut w ostrawskim oddziale AAA Auto w 2007 roku.


Od 2005 roku liczba sprzedawanych rocznie aut w AAA Aut praktycznie podwoiła się. We wszystkich oddziałach, w pięciu krajach (Czechy, Słowacja, Węgry, Polska, Rumunia) codziennie sprzedawanych jest 220 samochodów, co oznacza, że co trzy minuty, w godzinach otwarcia salonów, jeden z samochodów znajduje nowego właściciela.

„Klienci nam ufają, ponieważ firma jest właścicielem wszystkich samochodów – to oczywiste, że nie kupimy byle jakiego auta. W procesie zakupu sprawdzamy 107 stałych kryteriów technicznych, następnie serwisujemy każde auto. Równolegle sprawdzamy kilka baz pod kątem historii auta i ewentualnych obciążeń finansowych” mówi Petr Vanecek, dyrektor działu zakupów i dodaje „W zeszłym roku nasza centrala telefoniczna, która obsługuje połączenia ze wszystkich pięciu krajów, przeprowadziła ponad 3 miliony rozmów z klientami, z których większość dotyczyła chęci sprzedania nam auta. Zainteresowanie klientów sprzedażą jest bardzo duże, mamy więc w czym wybierać. Średnio siedem na dziesięć aut nie przechodzi naszych testów ”.

Grupa AAA Auto, której główna siedziba znajduje się w Republice Czeskiej, prowadzi działalność od 16 lat, stopniowo rozszerzając zasięg na nowe kraje regionu CEE. Obecnie Grupa koordynuje sieć 46 oddziałów w pięciu krajach; Republice Czeskiej, Słowacji, Rumunii, Węgrzech i Polsce. W 2006 roku Grupa sprzedała 61,939 używanych i nowych samochodów, osiągając całkowity obrót 348 milionów euro. Liczba pracowników osiągnęła 3,800 osób pod koniec roku 2007. Grupa planuje rozszerzenie swojej działalności na Półwysep Bałkański oraz kraje byłego Związku Radzieckiego.

Firma, zarejestrowana w Holandii, założona została w 1992 roku przez obecnego właściciela, Anthony James’a Denny. Model biznesowy AAA Auto zakłada odkupywanie na własność aut sprawdzonych i nie obciążonych finansowo. Jednocześnie firma zapewnienia szeroką gamę dodatkowych usług finansowych oraz dożywotnią gwarancję na legalne pochodzenie auta.

źródło: First PR

Leave A Comment