Unikatowy Fiat 500 dla Felipe Massa

22 stycznia 2008
Bez kategorii, Fiat Nowości

Felipe Massa – drugi kierowca teamu Ferrari Scuderia F1 otrzymał miły prezent od swojego pracodawcy w postaci wyjątkowego Fiata 500.


Wszystko co wyjątkowe w tym egzemplarzu Fiata 500 przeznaczonego dla Brazylijczyka kryje się pod maską. Znajduje sie tam silnik benzynowy 1,4 16v o mocy 120 KM. Może to niewiele w porównaniu do czerwonego bolidu Ferrari, którym Massa jeździ w pracy, ale to obecnie jedyny taki egzemplarz „pięćsetki” na świecie. Progi auta zdobią aluminiowe płyty z autografem kierowcy. Tapicerkę wykonano z cielęcej skóry w brązowym odcieniu o wdzięcznej nazwie Cordura. Na wyposażeniu auta jest jeszcze szklany dach Skydome, 16-calowe aluminiowe obręcze kół i zaciski hamulcowe w kolorze czerwonym.


Tuningiem silnika zajął się dział sportowy koncernu – Fiat Power Racing. Moc 120KM, to tylko 15 koni mniej od planowanej wersji 500 Abarth, która dysponować będzie tym samym silnikiem osiągającym moc 135 KM. Takie auto pojawi się w sprzedaży jeszcze w tym roku. Natomiast zwolenników ekstremalnych doznań na pewno ucieszy wersja Abarth SS, w której ten sam silnik 1,4 16V zostanie wzmocniony aż do 160-170 KM!


źródło: Fiat / Moto Target

Leave A Comment