Nowy Citroen Berlingo – komfortowy i praktyczny

2 stycznia 2008
Bez kategorii, Citroen Nowości

Model Berlingo stworzył segment kombivanów i zaprezentował nowe rozwiązanie na rynku lekkich samochodów dostawczych. Odniósł przy tym prawdziwy sukces handlowy, przyciągając klientów indywidualnych i firmy.

Od 2003 roku Berlingo jest niezaprzeczalnym liderem segmentu kombivanów w Europie (17 krajów) – od czasu wprowadzenia na rynek w 1996 roku nabywców znalazło 1 760 000 samochodów (w wersji osobowej i dostawczej).

Nowe Berlingo zostanie wprowadzone do sprzedaży w drugim kwartale 2008 r., obok obecnej wersji, która będzie nadal oferowana na niektórych rynkach pod nazwą Berlingo First. Ta strategia pozwoli marce najpełniej odpowiedzieć na oczekiwania zróżnicowanych grup klientów.

NOWE BERLINGO W WERSJI OSOBOWEJ
Komfort samochodu osobowego i praktyczność kombivana.


Berlingo spełnia rosnące wymagania klientów odnośnie swobody i wszechstronności użytkowania. Nowe Berlingo zachowuje rodzinny i funkcjonalny charakter, który stanowi duży atut tego modelu i podkreśla jego osobowość i przynależność do marki poprzez dynamiczny i wyróżniający styl. Zapewnia komfort, zwłaszcza akustyczny, podobny do oferowanego w samochodach osobowych, praktyczność minivana (klapa bagażnika z otwieraną szybą, 3 niezależne fotele, składane w drugim rzędzie, nowy Modutop®, dachowe wewnętrzne mocowania bagażu) i wzorcowe zachowanie na drodze (zwiększony rozstaw osi, układ jezdny C4 Picasso).

Nowe Berlingo, dzięki zastosowaniu silnika diesel HDi 110 KM z filtrem cząstek stałych (FAP), zostało objęte logo AIRDREAM, które wyróżnia najbardziej ekologiczne samochody w gamie Citroëna.

NOWE BERLINGO W WERSJI DOSTAWCZEJ
Praktyczność i funkcjonalność połączona z estetyką i komfortem.


Nowy Citroën BERLINGO W wersji dostawczej nowe Berlingo oferuje dużą przestrzeń użytkową i adaptowalność, które mają decydujące znaczenie przy eksploatacji samochodu w firmach. Zapewnia dużą przestrzeń łądunkową (3,3m3, do 850 kg ładowności i 1,8 m długości), mieszczącą na szerokość 2 Europalety. W tej wersji Berlingo może być wyposażone w adaptowalne fotele pasażera Extenso®, umożliwiające transport ładunku o długości ponad 3 m i zwiększenie przestrzeni ładunkowej do 3,7 m3 lub przewóz 3 osób z przodu.

Ponadto, nowe Berlingo zapewnia użytkownikom wyposażenie zwiększające komfort i przyjemność prowadzenia, które zazwyczaj są zarezerwowane wyłącznie dla samochodów osobowych. (wspomaganie ruszania na wzniesieniu, regulacja kierownicy w dwóch płaszczyznach, układ jezdny C4 Picasso, ESP). Nowe Berlingo jest nowoczesnym narzędziem pracy, wyróżniającym się dynamizmem i solidnością.

źródło: Citreon

Leave A Comment