Aktualności

Nowe Audi A4 według Abt

25 stycznia 2008
Bez kategorii, Audi Nowości

Firma braci Abt szybko zareagowała na pojawienie się nowego Audi A4 i już przedstawiła własną interpretację tego modelu pod nazwą AS4.


Modyfikacje optyczne doskonale wkomponowano w bryłę nowej limuzyny z Ingolstadt. Zupełnie zmieniono kształt przedniego zderzaka fundując mu dodatkowe wloty powietrza po bokach. Dodatkowo zamówić możemy listwy progowe oraz spoiler na klapie bagażnika. Tył wieńczą dwie chromowane podwójne końcówki wydechu wykonanego z kwasoodpornej stali.
Jeszce ciekawiej przedstawia się oferta niemieckiego tunera podnosząca moc jednostek napędowych nowego Audi A4.


Benzynowy silnik 1.8 TFSI ma po modyfikacjach Abt moc 200KM (seryjnie 160KM). Jeszcze więcej uzyskamy decydując sie na pakiet Abt Power S. Dzięki zamontowaniu większej i bardziej wydajnej turbosprężarki moc wzrasta do 240KM.
Zwolenników diesli ucieszy fakt, że po modyfikacjach tunera z Kempten, moc dwulitrowego TDI wzrasta z seryjnych 140 KM, do 170, a nawet 200KM (pakiet Abt Power S). Z kolei moc silnika 2,7 TDI już w przypadku podstawowej przeróbki wzrasta z seryjnych 190, do 230KM. W przypadku jednostki 3.0 TDI decydując się na najmocniejszy pakiet przeznaczony do tego silnika, bracia Abt gwarantują uzyskanie mocy 300KM i maksymalnego momentu obrotowego równego 600 Nm!


źródło: : Abt / Moto Target

Leave A Comment