Mustang za trzy miliony dolarów!

22 stycznia 2008
Bez kategorii, Ford Nowości

Na serwisie aukcyjnym eBay pojawił się najrzadszy z rzadkich modeli Mustanga. Chodzi o wersję Cobra GT500 Super Snake z 1967 roku. Cena wywoławcza, to okrągłe trzy miliony dolarów.


Carroll Shelby zbudował jedynie dwa modele Mustanga Super Snake. Jednym z nich, było auto wyposażone w potężny silnik V8 427ci o mocy 520 KM. Ten sam silnik napędzał legendarnego Forda GT, który wygrał 24-godzinny wyścig w LeMans, co doprowadziło Enzo Ferrari do szału i spowodowało niemalże żałobę narodową we Włoszech. Według anonimowego sprzedawcy, który wystawił na aukcji najrzadszą i najbardziej kąśliwą kobrę wszechczasów, to jedyna okazja by stać się posiadaczem samochodu, którego w garażu nie ma nawet sam Carroll Shelby i macierzysty koncern Forda. Do auta dołączony jest archiwalny film z testów opon Goodyear, na którym Shelby wraz z szefem techników Fredem Goodellem na dystansie 500 mil osiągnęli średnią prędkość 228 km/h. A chwilami pędzą swoim Mustangiem 273 km/h!

Shelby planował zbudowanie 50 takich maszyn. Jednak kosmiczna na owe czasy cena wynosząca 7500 dolarów, spowodowała, że powstał zaledwie jeden egzemplarz. Według sprzedawcy wszystko w aucie jest w 100% oryginalne, na co posiada odpowiedni certyfikat podpisany przez samego Carrolla Shelby.

źródło: Ebay / Moto Target

Leave A Comment