Aktualności

Kia Cee'd – najczęściej nagradzany "koreańczyk"

14 stycznia 2008
Bez kategorii, Kia Nowości

Naturalną konsekwencją kolejnych nagród i wyróżnień przyznawanych gamie modelowej KIA cee’d w Europie jest rosnąca rzesza nowej klienteli, zainteresowanej zakupem pojazdów tej marki.


Do dnia dzisiejszego KIA cee’d zdobyła nie tylko osiem tytułów „Samochodu Roku 2007”, ale także zajęła pierwsze miejsca w ponad 30 porównawczych testach drogowych, stając się najczęściej nagradzanym samochodem produkcji koreańskiej w historii.

Pomimo ostrej konkurencji w najliczniej obsadzonym segmencie samochodów kompaktowych, ten pierwszy model KIA stworzony specjalnie dla klienta europejskiego i produkowany na Starym Kontynencie wybrany został „Rodzinnym samochodem roku” w Szwecji, „Samochodem roku” w Grecji, „Samochodem flotowym klasy kompaktowej” w Polsce oraz „Samochodem leasingowym roku klasy business ING” w Belgii.


Kolejne wyróżnienia typu COTY (Car of the Year – Samochód roku) KIA cee’d otrzymała w Rumunii oraz na Litwie i Wyspach Kanaryjskich. Pięciodrzwiowy cee’d uznany został za „Najlepszy hatchback” w Wielkiej Brytanii oraz w królestwie Danii, gdzie również i inny model cee’da – Sporty Wagon – uzyskał najwyższą ocenę „Najlepszego kombi 2007” w plebiscycie czołowego magazynu motoryzacyjnego Autobild. Prestiżowy holenderski magazyn Autoweek z kolei – przyznał samochodowi cee’d „Nagrodę innowacyjności 2007 roku”.

„Jesteśmy niezmiernie zadowoleni, iż KIA cee’d została uznana za gracza z najwyższej półki w europejskim segmencie samochodów kompaktowych” – powiedział Jean-Charles Lievens, wiceprezes KIA Motors Europe – „Jestem pewien, iż wszyscy w KIA, tak koreańskiej jak i europejskiej, dołożyli wszelkich starań, aby rodzina cee’da trafiła do różnych grup nabywców w Europie pod względem stylistycznym, jakościowym i cenowym. Pięć gwiazdek w testach zderzeniowych EuroNCAP to także doskonała promocja marki KIA. Pozytywne doniesienia prasowe, seria prestiżowych nagród oraz rosnąca liczba usatysfakcjonowanych klientów to dobry zwiastun na rok 2008.”


KIA cee’d „najlepszym samochodem w swej klasie” (zdaniem wielu mediów)

Nagrody nagrodami – ale zarówno pięciodrzwiowy KIA cee’d hatchback jak i KIA Sporty Wagon wykazały swe wyjątkowe zalety w praktycznych testach porównawczych wobec innych samochodów europejskiego segmentu C.
Na podstawie 32 testów porównawczych z liderami swej kasy w segmencie pojazdów kompaktowych, samochód KIA cee’d uznany został za Pojazd Numer 1 roku 2007 przez niezależnych dziennikarzy motoryzacyjnych dziewięciu państw europejskich. KIA oceniana była konsekwentnie wyżej niż tak znane modele jak Focus, Auris, Astra, Golf, Bravo, Megane, C4 czy Civic.

Trzy modele nadwozia – najwyższy standard jakości
Cała gama samochodów KIA cee’d – pięciodrzwiowy hatchback, pięciodrzwiowe kombi Sporty Wagon oraz najnowszy trzydrzwiowy KIA pro_cee’d – powstaje w pierwszej europejskiej fabryce KIA w Żylinie na Słowacji, zbudowanej kosztem miliarda Euro. Dzięki wysokiej jakości oraz trwałości samochodów produkowanych na Słowacji – wszystkie modele KIA cee’d objęte są jedyną w swym rodzaju gwarancją producenta przez okres 7 lat lub 150.000 km przebiegu.

źródło: Kia / Mototarget

Leave A Comment