Aktualności

Ford S-Max – dyskrtne Hi-Fi i multimedia + nawigacja

7 stycznia 2008
Komentarze wyłączone
Bez kategorii, Car Audio Nowości

W Fordzie S-Maxie dokonano daleko idących zmian, które nie są jednak widoczne od razu gołym okiem! Jedyne na co może zwrócić uwagę postronny obserwator to stacja multimedialna JVC KW-AVX800, którą zabudowano w miejscu fabrycznego radioodtwarzacza CD wykonując od podstaw ramkę adaptującą. Pod to doskonałe źródło obrazu i dźwięku podpięto system nawigacyjny GARMIN z pełną, dokładną mapą Polski i Europy.

Zestaw hi-fi zainstalowany jest niezwykle dyskretnie, ale to system nawyższej próby. Składa się z przednich głośników Infinity Kappa Perfect 6.1 uzupełnionych tylnymi Infinity Kappa 652.7i – zainstalowano je w miejscach fabrycznych dokładnie je uprzednio modyfikując (dystanse, tłumieniem, nowe kable). O wzmocnienie sygnału troszczy się końcówka mocy JBL Pro Power PX300.4 zainstalowana w schowku pod podłogą bagażnika. Ponieważ w samym bagażniku, ani w jego bokach nie można było zmieścić subwoofera (również ze względu na rozkładany 3-ci rząd siedzeń), powędrował on do schowka pod nogami pasażera (za fotelem kierowcy), gdzie wykonano dla niego od podstaw obudowę zamkniętą z laminatów!

Przykryty fabrycznym dywanikiem jest całkowicie niewidoczny. A brzmi przynajmniej z taką mocą jakby była to solidna 25-tka. Masuje plecy kierowcy niskimi basami pozostając bardzo szybkim w górnym ich zakresie. Ten subwoofer JBL GTO 804 to prawdziwy mały potwór choć nic zupełnie na to nie wskazuje, a zwłaszcza jego cena! Zestaw należy pochwalić za dynamikę, kontrolę i uniwersalność brzmienia także przy wysokich poziomach głośności. Brzmi na prawdę świetnie! A dzięki wyśmienitej muzykalności daje prawdziwą frajdę z odbioru ulubionej muzyki.

źródło: eXtreme Car Audio

Comments are closed.