Aktualności

Biały KTM X-Bow w Birmingham NEC

4 stycznia 2008
Bez kategorii, KTM Nowości

Firma KTM Powersports AG potwierdziła, że nowy X-Bow zostanie zaprezentowany szerszej publiczności 10 stycznia podczas Autosport International Racing Car Show.

Brytyjscy fani motoryzacji będą mogli po raz pierwszy zobaczyć samochód w opcjonalnym kolorze nadwozia o nazwie Gleaming White.


X-Bow został opracowany przez austriacką firmę KTM, specjalizującą się w produkcji motocykli. Pod maską znalazł się 220 konny, turbodoładowany silnik z Audi, dzięki któremu ważące niespełna 700kg auto przyspiesza od 0 do 100 km/h poniżej 4 sekund. Napęd przekazywany jest na tylne koła za pośrednictwem manualnej, sześciobiegowej przekładni w dwóch wariantach: tradycyjnym, ze sprzęgłem oraz bez sprzęgła.

Pojazd został dopuszczony do ruchu po publicznych drogach, jednak brak przedniej szyby, wymuszający założenie na głowę kasku oraz fakt, iż w standardzie otrzymuje się specjalny kombinezon ze zintegrowanym radiem predysponuje samochód do jazdy po torze.

X-Bow został oficjalnie zaprezentowany podczas targów motoryzacyjnych w Genewie, a jego sprzedaż w liczbie 1000 sztuk roczni ruszy już niebawem.

źródło: Newspress / Moto Target

Leave A Comment