Audi A5 autem Nr 1 w Polsce

25 stycznia 2008
Bez kategorii, Audi Nowości

W konkursie „Auto Nr 1 w Polsce”, organizowanym przez redakcję tygodnika Auto Świat, w kategorii auta sportowe i coupe zwyciężył model Audi A5. Wyboru dokonali czytelnicy tego popularnego pisma. Nagroda została wręczona 22 stycznia na uroczystej gali w Warszawie. W tej samej kategorii zaraz za Audi A5 znalazło się Audi R8.


Wysokie miejsca marka z czterem obręczami osiągnęła również w dwóch innych kategoriach: sedany i limuzyny oraz kabriolety i roadstery. Audi A4 jako limuzyna uplasowało się na drugiej pozycji, natomiast TT Roadster zajęło trzecie miejsce w swojej kategorii.

Plebiscyt „Auto Nr 1 w Polsce” to część ogólnoeuropejskiego konkursu „Europe Auto 1” organizowanego w 26 krajach. Kandydatów, spośród rynkowych debiutów, zgłaszają redaktorzy naczelni pism motoryzacyjnych grupy wydawniczej Axel Springer. Na przełomie stycznia i lutego 2008 roku na torze testowym Bridgestone pod Rzymem zwycięskie auta z 26 krajów będą oceniane przez redaktorów naczelnych europejskich pism motoryzacyjnych, inżynierów, techników samochodowych i kierowców rajdowych. Ich oceny pozwolą wyłonić Auto 1 of Europe. Tytuł ten tradycyjnie jest wręczany w marcu na uroczystej gali podczas salonu samochodowego w Genewie.

Czytelnicy Auto Świat już po raz kolejny docenili markę Audi w kategorii samochody sportowe. W ubiegłym roku tytuł Auta Nr 1 w Polsce w tej właśnie kategorii otrzymał model Audi TT.

źródło: : Audi / Moto Target

Leave A Comment