Aktualności
Auto z USA (23 września, 2022 12:06 pm)
Narzędzia dla transportu (22 września, 2022 9:09 am)
Kosmetyki samochodowe – jakie warto mieć? (17 sierpnia, 2022 12:27 pm)

Nowy Opel Insignia – nowa nazwa nowej ery

3 grudnia 2007
Bez kategorii, Nowości Opel

Nowy samochód klasy średniej Opla to obietnica radykalnego skoku naprzód. Jego rodzina, która zadebiutuje podczas międzynarodowego salonu samochodowego w Londynie w lipcu 2008 roku, wyznacza nowe standardy technologii i designu dla marki Opel i innych.

Rozpoczynając działania, Opel ogłosił dziś nazwę nowego modelu: Insignia. Nowa Insignia będzie produkowana w zakładach Opla w Rüsselsheim, jednej z najnowocześniejszych fabryk na świecie.


„Dynamiczne osiągi to jedna z podstawowych cech marki Opel. W nowej Insignia widać to w zaawansowanej technologii napędu, bezpieczeństwie aktywnym i interfejsie kierowca-samochód. Poziom komfortu i przyjaznego dla środowiska charakteru modelu Insignia nie ma sobie równych nawet wśród znacznie droższych konkurentów” – mówi Alain Visser, Dyrektor ds. Marketingu w General Motors Europe. Dzięki modelowi Insignia Opel kontynuuje swoją strategię udostępniania klientom nowoczesnych technologii za przystępną cenę.

Jeśli chodzi o design nowego samochodu, Visser podpowiada: „Wystarczy jedno uważne spojrzenie na nasz przełomowy model koncepcyjny GTC, aby domyślić się, jak fascynujący będzie nowy język stylistyki Opla”.


Dziedzictwo modeli średniej klasy Opla sięga korzeniami do lat siedemdziesiątych, kiedy na rynku pojawiła się Ascona. Jej trzy generacje znalazły w sumie 4,4 miliona nabywców. W 1988 roku zastąpiła ją Vectra. I ona doczekała się trzech generacji, a modele tej marki do dnia dzisiejszego zakupiło niemal 5,5 miliona klientów.

źródło: Opel

Leave A Comment