Nowy Mercedes GLK gra w serialu

21 grudnia 2007
Bez kategorii, Mercedes Nowości

Kilka dni temu na luksusowym bulwarze Rodeo Drive w Beverly Hills ekipa popularnego nie tylko wśród kobiet serialu „Seks w wielkim mieście”, kręciła zdjęcia do kolejnych odcinków. Nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie jeden ze statystów – najnowszy Mercedes GLK w wersji seryjnej pozbawionej jakiegokolwiek kamuflażu!


W jednym z nowych odcinków seksownej Kim Cattrall towarzyszyć będzie nowy kompaktowy SUV Mercedesa. Dzięki temu sensacyjnemu zdjęciu, możemy zobaczyć jak wygląda zapowiadany od dawna model GLK. To niemała gratka, tym bardziej że premiera modelu GLK odbędzie sie dopiero za kilka tygodni podczas targów NAIAS w Detroit, a w Europie zobaczymy go nie wcześniej, niż na wiosennym salonie w Genewie!

Na pierwszy rzut oka nowy Mercedes GLK wygląda jak kopia dużego SUV-a klasy GL, ale w rzeczywistości jest od niego sporo mniejszy. Mieliśmy szansę się o tym przekonać kilka miesięcy temu podczas przedpremierowej prezentacji tego auta w Austrii, o której pisaliśmy.

Zgodnie z nazewnictwem marki litera „K” oznacza „kurz”, czyli krótki. Technicznie nowy SUV GLK ma wiele wspólnego z nową klasą C, stylistycznie bliżej mu do znacznie droższego modelu klasy GL. Podstawowym źródłem napędu będzie zapewne 3,5 litrowy silnik V6. Seryjnie dostaniemy też napęd na cztery koła 4Matic i 7-biegową skrzynię automatyczną 7G-Tronic. Później być może pojawi się też wersja AMG z potężnym silnikiem 6,3 litra V8 i mocy ponad 400 koni.

Mercedes bardzo liczy na amerykańskich klientów, którzy powoli odwracają się od ciężkich i paliwożernych aut typu SUV na rzecz mniejszych, a co za tym idzie również i tańszych modeli np. BMW X3. Cała nadzieja w nowym GLK, który będzie głównym konkurentem modelu X3 w USA.

źródło: WCF / Moto Target

Leave A Comment