Aktualności

Nowe Renault Kangoo – bardziej praktyczne i komfortowe

9 grudnia 2007
Bez kategorii, Nowości Renault

Wprowadzone w 1997 roku Renault Kangoo, budzące sympatię pełnym ekspresji wyglądem, zrewolucjonizowało segment kombivanów. Dzięki dużej przestronności i uniwersalności odniosło wielki sukces – od momentu wprowadzenia na rynek sprzedano ponad 2 200 000 sztuk tego modelu.


Nowe Kangoo w jeszcze większym stopniu spełnia oczekiwania rodzinnych odbiorców. Przejmuje i pełniej wykorzystuje wszystkie zalety Kangoo zgodnie z zasadą wysokiej jakości, komfortu i praktycznego podejścia. Dzięki ograniczeniu wydatków inżynieryjnych i nakładów inwestycyjnych, Nowe Kangoo oferuje konkurencyjny poziom cen, porównywalny z Kangoo. Jest produkowane we Francji, w zmodernizowanych zakładach MCA Maubeuge. Zakłady te, tradycyjnie związane z produkcją Kangoo, mogą się poszczycić najwyższą produktywnością wśród europejskich zakładów produkujących samochody dostawcze.

Nowe Kangoo o długości 4,21 m zachwyca nowoczesną, sympatyczną linią. Krótki i solidny przód z dużą przednią szybą, wysuniętą do przodu podobnie jak w vanach, zapewnia dużą ilość światła w kabinie. Duże przesuwne drzwi wyposażone w uchylne lub opuszczane szyby (w zależności od wersji) pozwalają zauważyć całkowicie zmienione wnętrze. W Nowym Kangoo położono nacisk na komfort. Aby zapewnić większą przyjemność podróży, wprowadzono szereg elementów wyposażenia wysokiej klasy. Nowe Kangoo stawia na przestronne wnętrze umożliwiające dzielenie przyjemności jazdy z innymi. Dłuższe o 18 cm nadwozie korzystnie wpływa na ilość miejsca w kabinie. Zwiększono również wymiary wewnętrzne, aby zapewnić 5 pasażerom większą ilość miejsca i komfort.


Nowoczesna deska rozdzielcza o bardziej ergonomicznej linii, przypomina deskę samochodów jednobryłowych, a kabina została zmieniona i wykończona wysokiej jakości materiałami. Nowe Kangoo zapewnia komfort akustyczny i termiczny godny samochodu jednobryłowego. W zależności od wersji może być wyposażone w automatyczną klimatyzację. Dzięki architekturze układu nawiewu i doprowadzeniu powietrza na stopy każdego pasażera, zapewnia jednolity poziom temperatury z przodu i z tyłu. W celu obniżenia poziomu hałasu, konstruktorzy sięgnęli po techniki z powodzeniem stosowane w pozostałych modelach marki.

Nowe Kangoo proponuje pomysłowe rozwiązania umożliwiające zmianę konfiguracji wnętrza. Praktyczne, zaprojektowane z myślą o aktywnym spędzaniu wolnego czasu, zapoczątkowuje w tym segmencie nową koncepcję ergonomii i przestronnego oraz przyjaznego wnętrza. Tylną ławkę, dzieloną w układzie 40/60 można bez wysiłku złożyć jednym ruchem uzyskując płaską podłogę. W niektórych wersjach składa się również siedzenie pasażera z przodu, co pozwala zwiększyć pojemność ładunkową z 660 l do 2 866 l. Konfiguracja ta pozwala na przewóz przedmiotów o długości 2,50 m. W kabinie Nowego Kangoo do dyspozycji są schowki o pojemności 77 l, w tym pomysłowe schowki typu lotniczego o pojemności 24 l dla pasażerów siedzących z tyłu. Auto jest także wyposażone w innowacyjne relingi dachowe, które można bez pomocy narzędzi przestawić w poprzek dachu. Wytrzymują one obciążenie 80 kg.


Nowe Kangoo dysponuje bogatą ofertą zróżnicowanych silników, niezawodnych i dostosowanych do różnych potrzeb klientów (dwa silniki benzynowe i jeden wysokoprężny dostępny w trzech poziomach mocy). Ich wspólną cechą jest solidna konstrukcja i niezawodność, oszczędne zużycie paliwa i niska emisja spalin. Silnik 1.5 dCi o mocy 105 KM (78 kW) będzie oferowany z filtrem cząstek stałych już w momencie wprowadzenia Nowego Kangoo na rynek. Dwie pozostałe wersje 1.5 dCi (70 KM – 50 kW i 85 KM – 63 kW) spełniają kryteria Renault eco2, a ich emisja CO2 nie przekracza 140 g/km.

Zaprojektowane na płycie podłogowej C, znanej ze swoich zalet jezdnych, komfortu i bezpieczeństwa, Nowe Kangoo oferuje niespotykane w tym segmencie zalety użytkowe. Dzięki rozstawowi osi 2,70 m, cechuje się precyzyjnym, wyważonym i budzącym zaufanie zachowaniem. Wyposażenie podnoszące bezpieczeństwo czynne i bierne jest takie jak w samochodzie rodzinnym. Nowe Kangoo jest wyposażone w ABS najnowszej generacji, system wspomagania nagłego hamowania i regulacji momentu obrotowego silnika przy redukcji biegów (MSR). Może również posiadać ESP z funkcją kontroli podsterowności (CSV) i układ zapobiegający poślizgowi kół pędnych (ASR).


Aby zapewnić bezpieczeństwo użytkowników, Nowe Kangoo posiada nowoczesne układy wspomagające prowadzenie, pochodzące w większości z samochodów klasy wyższej (regulator i ogranicznik prędkości, automatycznie włączane reflektory, wycieraczki z czujnikiem deszczu), które nie były dostępne w poprzedniej generacji tego modelu. Nowe Kangoo jest również wyposażone w dwie do sześciu poduszek powietrznych, napinacze pasów z ogranicznikiem napięcia, wyprofilowanie przednich siedzeń i tylnej ławki zapobiegające tzw. nurkowaniu i trzy miejsca z systemem mocowania fotelika dla dzieci Isofix (w zależności od wersji).

źródło: Renault

Leave A Comment