Kolejne ofiary na drodze

3 grudnia 2007
Bez kategorii, Bezpieczeństwo

Czarna seria wypadków na opolskich drogach. Od niedzieli zginęło na nich dziewięć osób. Powód to zwykle brawura, brak ostrożności i nadmierna prędkość. Nie bez znaczenia są także warunki atmosferyczne. Zmarznięta i śliska o tej porze roku jezdnia i nagłe zmiany pogody wymagają od kierowców szczególnej ostrożności. Apelujemy – noga z gazu.


Do nieszczęśliwego wypadku doszło na trasie Głubczyce  Kietlice. Dwie osoby nie żyją. Kierowca i pasażer samochodu Opel Omega zginęli po tym jak pojazd uderzył w drzewo.

Minionej nocy tuż przed godziną pierwszą w nocy dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Głubczycach został powiadomiony o zdarzeniu drogowym na trasie Głubczyce – Kietlice. Niezwłocznie skierował na miejsce zdarzenia policjantów.


Po przybyciu na miejsce zdarzenia, policjanci ustalili, że na prostym odcinku drogi z nieznanej jeszcze przyczyny kierowany przez 38-letniego mężczyznę samochód marki Opel Omega wpadł w poślizg – informuje asp. sztab. Piotr Smoleń z głubczyckiej policji. Kierowca stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. W wypadku śmierć na miejscu poniósł kierowca samochodu oraz 49-letni pasażer. Dwaj mężczyźni wracali z zagranicy.

źródło: 24opole

Leave A Comment