Honda ustanawia rekord światowej produkcji

4 grudnia 2007
Bez kategorii, Honda Nowości

Honda Motor Co., Ltd., przedstawiła wyniki produkcji pojazdów, sprzedaży krajowej w Japonii oraz eksportu za miesiąc październik. Jednocześnie, koncern ustanowił rekord światowej oraz regionalnej (poza Japonią) produkcji pojazdów w jednym miesiącu.

PRODUKCJA
Ze względu na spadek produkcji pojazdów na krajowym rynku, całkowita ilość wyprodukowanych aut w Japonii jest niższa niż w ubiegłym roku już drugi miesiąc z kolei (od września).

Produkcja pojazdów poza Japonią zwiększyła się w stosunku do roku ubiegłego. Wzrost produkcji notowany jest już 27 miesiąc z kolei (od czerwca 2005 r.).

Światowa produkcja pojazdów zwiększyła się w stosunku do roku ubiegłego. Wzrost produkcji notowany jest już 27 miesiąc z kolei (od czerwca 2005 r.).

Honda ustanawia rekord światowej, regionalnej (poza Japonią), europejskiej oraz północnoamerykańskiej produkcji pojazdów w jednym miesiącu. W Azji i Chinach ustanowiono rekord produkcji w miesiącu październiku.

HONDA CIVIC TYPE R


SPRZEDAŻ NA KRAJOWYM RYNKU JAPOŃSKIM
Całkowita sprzedaż pojazdów na krajowym rynku w październiku obniżyła się w stosunku do roku ubiegłego. Spadek sprzedaży notowany jest już 10 miesiąc z kolei (od stycznia 2007 r.).

Ilość zarejestrowanych na krajowym rynku pojazdów w październiku obniżyła się w stosunku do roku ubiegłego. Spadek liczby zarejestrowanych pojazdów notowany jest już 6 miesiąc z kolei (od maja 2007 r.).

Sprzedaż pojazdów mini w październiku obniżyła się w stosunku do roku ubiegłego. Spadek sprzedaży notowany jest już 8 miesiąc z kolei (od marca 2007 r.).

REJESTRACJE POJAZDÓW – Z WYJĄTKIEM MINI
Fit został trzecim najlepiej sprzedającym się pojazdem koncernu spośród nowych pojazdów zarejestrowanych w październiku, sprzedając się w liczbie 8 336 sztuk.

POJAZDY MINI – PONIŻEJ 660cm3
Life został szóstym najlepiej sprzedającym się pojazdem koncernu spośród wszystkich pojazdów typu mini sprzedanych w październiku, sprzedając się w liczbie 5 460 sztuk. Zest został ósmym najlepiej sprzedającym się pojazdem mini, sprzedając się w liczbie 3 321 sztuk.

EKSPORT Z JAPONII
Całkowita liczba pojazdów wyeksportowanych z Japonii w październiku zwiększyła się w stosunku do roku ubiegłego głównie za sprawą zwiększonego eksportu do Ameryki Północnej i Azji. Wzrost eksportu notowany jest już czwarty miesiąc z kolei (od lipca 2007 r.).

źródło: Honda

Leave A Comment