Ford Mustang ze szklanym dachem

21 grudnia 2007
Bez kategorii, Ford Nowości

Od momentu premiery w 1964 roku sprzedano ich ponad 9 milionów, z czego 417 000 w pierwszym roku! Do dziś nikomu nie udało się pobić tego rekordu. Mowa o Mustangu – legendarnym modelu Forda który niedługo obchodzić będzie 45-lecie.


Z okazji tego jubileuszu od lata przyszłego roku Ford wprowadza specjalną opcję wyposażenia. Będzie to całkowicie szklany dach. Ta alternatywa dla dachu cabrio została wyceniona na 1995 dolarów. Niedawno pisaliśmy o klientach i posiadaczach Mustangów, którzy żądali więcej modeli limitowanych i specjalnych wersji. Jak widać, Ford zareagował błyskawicznie i wcześniej niż planowano, w oficjalnym komunikacie prasowym zapowiedział pojawienie się tej opcji wyposażenia w przyszłorocznych modelach.


Szyba z której wykonano dach została specjalnie wzmocniona i wyposażona w mocne filtry UV. Pomiędzy warstwami szkła umieszczono ultracienkie przezroczyste winylowe paski redukujące poziom hałasu w kabinie. Pierwszy raz szklany dach w Mustangu pojawił się dwa lata temu, w koncepcyjnej wersji projektu Giugiaro.


Zgodnie z amerykańską tradycją, auta które pojawią się w salonach na wiosnę przyszłego roku, traktowane są jako modele roku 2009.

źródło: Ford / Moto Target

Leave A Comment