6 milionów Seatów z Martorell

4 grudnia 2007
Bez kategorii, Nowości Seat

Fabryka firmy SEAT w Martorell wyprodukowała właśnie sześciomilionowy samochód. Samochodem tym jest biały SEAT Ibiza Ecomotive, z silnikiem 1.4 TDI, o mocy 80 KM – najbardziej ekologiczny model samochodu (jedynie 99 g/km emisji CO2), produkowany kiedykolwiek w historii hiszpańskiej marki.

Prezes firmy Erich Schmitt podziękował pracownikom za ich zespołowy wysiłek i jednocześnie zapowiedział, iż „najnowszy premierowy model SEAT-a planowany do produkcji w Martorell w pierwszej połowie 2008 roku będzie posiadał jakość Audi”. Dodatkowo przypomniał, iż celem długoterminowym firmy jest podwojenie produkcji SEAT-a do poziomu 800.000 sztuk w 2018 roku.


Z kolei wiceprezes ds. produkcji firmy SEAT, Wolfram Thomas, potwierdził swoje zaangażowanie w dalsze prace nad umocnieniem pozycji fabryki w Martorell jako “lidera technologii i procesów produkcyjnych oraz ochrony środowiska”.

Fabryka w Martorell została uruchomiona w 1993 roku. Początkowo zaprojektowana do produkcji 1.500 sztuk samochodów dziennie, aktualnie wypuszcza ze swoich linii produkcyjnych 2.000 samochodów dziennie. W pierwszym roku produkcji jej linie opuszczały jedynie dwa modele – SEAT Ibiza oraz SEAT Córdoba; aktualnie, produkowanych jest tu siedem modeli, opartych o trzy różne platformy, co czyni SEAT-a pionierem w grupie Volkswagen. Aktualnie, fabryka w Martorell produkuje wszystkie modele samochodów SEAT, za wyjątkiem SEAT-a Alhambra, który jest montowany w fabryce grupy Volkswagen w Palmela, w Portugalii.

źródło: Seat

Leave A Comment