VW Tiguan najlepszym samochodem terenowym roku

14 listopada 2007
Bez kategorii, Nowości Volkswagen

Dwa dni przed wprowadzeniem na rynek Tiguan otrzymał „Złotą kierownicę”. W czasie przedsprzedaży złożono w Europie ponad 30 000 zamówień.

Jury czasopisma „Bild am Sonntag” złożone z ekspertów i prominentów zdecydowało: nowy Tiguan otrzymuje „Złotą kierownicę 2007“. Nagroda wręczona została 7 listopada w siedzibie wydawnictwa Axel Springer w Berlinie. Odebrał ją osobiście dr Martin Winterkorn, prezes zarządu koncernu Volkswagen. Sprzedaż Tiguana rozpoczyna się w Niemczech 9 listopada. W czasie przedsprzedaży złożono w Europie ponad 30 000 zamówień, ponad 1/3 z nich w Niemczech.
Podczas uroczystości wręczania nagród dr Martin Winterkorn powiedział: „Złota kierownica dla Tiguana w kategorii samochodów terenowych to prezent na start i dobry omen. Nie trzeba być prorokiem: podobnie jak Eos, który w 2006 roku został w tym miejscu wyróżniony, również ten napędzany na cztery koła Tiguan szybko i z sukcesem znajdzie swoje miejsce na rynku. Same pozytywne wyniki testów z ostatnich tygodni, które ukazały się w czasopismach i dziennikach potwierdzają to. Cieszymy się na wprowadzenie na rynek w piątek, ponieważ Tiguan jest ważnym elementem naszej ogólnoświatowej strategii wzrostu sprzedaży.”
Tiguan oferowany jest w trzech wersjach wyposażenia „Trend&Fun”, „Track&Field” oraz „Sport&Style”. Na początku sprzedaży dostępne będą dwa nowe silniki: 2,0; 140 KM Common-Rail-TDI z filtrem cząstek stałych, który spełnia normę emisji spalin EU5 oraz podwójnie doładowany 1,4 TSI (150KM), który łączy radość jazdy i ekonomiczne zużycie paliwa. źródło: VW / Moto Target

Leave A Comment