Volkswagen Space-Up! Blue Fuel-Cell Concept

14 listopada 2007
Bez kategorii, Nowości Volkswagen

Po koncepcyjnym modelu Up! pokazanym na tegorocznych targach IAA i jego wersji rodzinnej Space-Up!, którą widzieliśmy podczas październikowego salonu w Tokio, na rozpoczynającym się dziś salonie samochodowym w Los Angeles Volkswagen pokaże trzecią odsłonę tego auta. Tym razem w wersji ekologicznej napędzanej ogniwami paliwowymi.

Zgrabnego miejskiego mikrovana napędza motor elektryczny o mocy 61 KM i rozkręcający się do 10 tyś obr./min. Maksymalny moment obrotowy wynosi 120 Nm. Ale napędu elektrycznego, pod podłogą koncepcyjnego Volkswagena umieszczono 12 baterii litowo-jonowych o mocy 12 kilowatogodzin. Po naładowaniu pozwalają one na przejechanie dystansu 105 kilometrów. Prędkość maksymalna wynosi 120 km/h, a czas rozpędzania do 100 km/h 13,7 sekund.
Baterie mogą być ładowane po podłączeniu auta poprzez specjalną wtyczkę na słupku C. Umieszczone na dachu panele słoneczne w czasie potrafią dodatkowo dostarczyć do 150 watów mocy. Pod warunkiem, że jeśli tak jak w Kalifornii słońce świeci przez 365 dni w roku.
źródło: CarScoop / Moto Target

Leave A Comment