Aktualności
Jak zaoszczędzić 150 zł na zakupie (18 października, 2023 2:21 pm)
Volkswagen Passat B5 (4 października, 2023 5:48 pm)
Elastyczny kredyt JAK ABONAMENT na samochód (25 września, 2023 5:18 pm)
Leasing sposobem na finansowanie auta do firmy (25 września, 2023 5:11 pm)

Skoda Superb dla izraelskiego rządu

1 listopada 2007
Bez kategorii, Nowości Skoda

Skoda Superb została uznana za oficjalny model samochodu wykorzystywany przez rząd Izraela.

Reprezentacyjna limuzyna rodem z Mladá Boleslav pokonała m.in. Mercedesa klasy E, BMW 5 oraz Cadillaca CTS i zastąpi używane przez izraelskich ministrów od lat 70-tych XX w. pojazdy marki Volvo! Wybór Skody Superb jako oficjalnego samochodu dla izraelskiego rządu odbił się szerokim echem w mediach, zarówno w Izraelu, jak i w ojczyźnie marki z uskrzydloną strzałą na masce. Bez wątpienia dobrze wpłynie on na wizerunek Skody na izraelskim rynku i jest sporym sukcesem lokalnego importera czeskich aut, firmy Champion Motors (reprezentującej również drugą ze zwycięskich marek – Audi z modelem A6).


Już wcześniej dostarczyliśmy kilka modeli Skody Superb tutejszemu rządowi, te opancerzone auta są bardzo chwalone przez izraelskich oficjeli. – powiedział Ronnie Ackerman, doradca ds. PR firmy Champion Motors, komentując znakomity wynik Skody w konkursie na oficjalny samochód dla Rządu Izraela.

Izraelskie Ministerstwo Skarbu zdecydowało się na Skodę Superb wyposażoną w benzynowy silnik V6 2.8 30V o mocy 142 kW. Topowy model Skody z tą jednostką pod maską przyspiesza od 0 do 100 km/h w 8 sek. i może osiągnąć prędkość maksymalną 237 km/h (w przypadku auta z manualną skrzynią biegów). Jak przystało na samochód klasy wyższej Skoda Superb zapewnia również ponadprzeciętny poziom bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Auto jest w standardzie wyposażone m.in. w poduszki powietrzne dla kierowcy i pasażera, boczne poduszki i kurtyny powietrzne, elektroniczne systemy wspomagania jazdy: ABS, EDS, ASR, MSR, EBA, ESP oraz system pokolizyjny ACS i klimatyzację automatyczną Climatronic.


W związku z wygraną w konkursie Skoda i Audi dostarczą izraelskiemu Rządowi w ciągu najbliższych czterech, sześciu lat po osiemnaście luksusowych limuzyn. W Polsce w tym roku sprzedało się ponad pół tysiąca egzemplarzy Skody Superb, a w drugiej połowie 2008 roku planowane jest wprowadzenie na rynek nowej wersji tego modelu.

źródło: Skoda

Leave A Comment