Aktualności
Jak zaoszczędzić 150 zł na zakupie (18 października, 2023 2:21 pm)
Volkswagen Passat B5 (4 października, 2023 5:48 pm)
Elastyczny kredyt JAK ABONAMENT na samochód (25 września, 2023 5:18 pm)
Leasing sposobem na finansowanie auta do firmy (25 września, 2023 5:11 pm)

Nowa Skoda Superb pod palącym słońcem

14 listopada 2007
Bez kategorii, Nowości Skoda

Dolina Śmierci to najbardziej suche miejsce Ameryki i jedno z najgorętszych miejsc na ziemi. Latem temperatury dochodzą do 57°C, piasek rozgrzewa się do niemal 100°C, a roczne opady nie przekraczają 50 mm rocznie (czasami deszcz nie pada w ogóle).

Dolina Śmierci jest największym obszarem depresyjnym na półkuli zachodniej, z najniżej położonym punktem – 86 m poniżej poziomu morza i widokiem na drapieżne szczyty Panamint i Amargosa. Tutaj zakończyły się właśnie testy dwóch prototypowych egzemplarzy modelu Skoda Superb nowej generacji.


Po raz pierwszy w historii marki przekazano mediom tak wiele informacji jeszcze przed oficjalną premierą nowego modelu. Prototypy modeli tej cieszącej się dużym powodzeniem serii aut, zostały jednak nieco zakamuflowane. Nietypowe były też okoliczności samej prezentacji – w pustynnym, ekstremalnym krajobrazie. Nowy model Superb to wyjątkowy samochód, znacznie udoskonalony technicznie i wyposażony w niezwykle ciekawe rozwiązania. Właśnie dlatego wybraliśmy tę niecodzienną formę prezentacji – mówi Dr Eckhard Schulz, Członek Zarządu ds. Rozwoju Technicznego firmy Skoda Auto a.s.

Nowa generacja modelu Skoda Superb z pewnością spełni oczekiwania najbardziej wymagających klientów samochodów segmentu Premium. Dzisiaj osoby zainteresowane kupnem takiego auta poszukują pojazdu, który byłby jednocześnie nie tylko luksusowy, ale również praktyczny w codziennym użytkowaniu. Niełatwo znaleźć samochód, w którym te dwie pozornie wykluczające się cechy koegzystowałyby ze sobą w sposób równie doskonały, jak w modelach Superb. Ciesząca się ogromną popularnością wśród klientów aktualna generacja Superb umocniła pozycję marki Skoda na rynku prestiżowych limuzyn. Skoda na dobre zadomowiła się w tej coraz popularniejszej kategorii samochodów w naszym kraju.


Nowa generacja modelu Skoda Superb od samego początku projektowana była jako zupełnie nowy pojazd. Przestronne wnętrze i komfort jazdy plasują ten samochód wśród liderów pojazdów segmentu Premium. Ciekawe rozwiązania konstrukcyjne i intrygujące wzornictwo nowej generacji Superb z pewnością przyczynią się do umocnienia pozycji rynkowej tego modelu.

Pojazdy prototypowe, poddawane wyczerpującym testom w Dolinie Śmierci, wyposażone były w turbodoładowane silniki z bezpośrednim wtryskiem paliwa o mocy 1.8 TSI/118 kW (160 KM). Dla miłośników luksusu i sportowych emocji Skoda przygotowała również topową jednostkę benzynową z bezpośrednim wtryskiem, technologia FSI, o pojemności 3.6 l i mocy aż 260 KM. Co ważne po raz pierwszy najnowszy Superb będzie również dostępny w wariancie z napędem 4×4.


Jedną z najważniejszych innowacji technologicznych zastosowanych w Skodzie Superb są reflektory bi-ksenonowe z funkcją AFS. Skrót AFS (Adaptive Frontlight System) oznacza jedną z najnowocześniejszych technologii stosowanych w reflektorach przednich. Układ sterowania świateł wykorzystuje możliwość zmiany geometrii strumienia światła reflektorów, dostosowując go do różnych warunków jazdy np. w mieście, na autostradzie, podczas deszczu. Układ AFS wyposażony jest w funkcję aktywnego doświetlania zakrętów, funkcję „corner” oraz dynamiczną regulację wysokości strumienia światła. Ten zaawansowany technologicznie, dobrze przemyślany system dynamicznie dostosowuje się do warunków panujących na drodze, zwiększając bezpieczeństwo jazdy. Kierowca może szybciej reagować na przeszkody, jeśli są one lepiej oświetlone.

Oficjalna światowa premiera nowej generacji modelu Superb odbędzie się podczas Salonu Samochodowego w Genewie wiosną 2008 roku. Zaprezentowane tam zostaną m.in. szczegóły techniczne i wszystkie dostępne typy silników.

źródło: Skoda

Leave A Comment