Nagroda Top Safety Pick dla trzech modeli Hyundaia

25 listopada 2007
Bez kategorii, Hyundai Nowości

Po raz pierwszy w historii, aż 3 modele Hyundaia zdobyły nagrodę „Top Safety Pick Award” (nagroda „Najbardziej bezpieczny”) przyznawaną przez amerykański Instytut Bezpieczeństwa Drogowego (US Insurance Institute for Highway Safety – IIHS).

W segmencie średniej wielkości SUV-ów nagrody otrzymały Hyundai Santa Fe i Hyundai Veracruz. Z kolei model Hyundai Entourage nagrodzono w segmencie minivanów. We wszystkich z wymienionych modeli doceniono szczególnie ochronę pasażerów podczas zderzeń czołowych, bocznych oraz tylnych.

HYUNDAI ENTORAGE


Jest to trzeci rok z kolei, w którym Hyundai Entourage otrzymuje najwyższe wyróżnienie – nagrodę Top Safety Pick Instytutu IIHS – w kategorii minivanów.

Wszystkie wspomniane wyżej modele: Santa Fe, Veracruz i Entourage – mogą się również poszczycić pięciogwiazdkowymi wynikami testów zderzeniowych, najwyższymi ocenami w rządowym programie oceny nowych samochodów NHTSA (The National Highway Traffic Safety Administration) w kategoriach uderzeń z przodu i z boku.

Nagrody Top Safety Pick przyznawane są w oparciu o wyniki testów zderzeniowych prowadzonych przez Instytut w zakresie zderzeń czołowych, bocznych i tylnych. Ocena każdego z pojazdów zależy od wielu czynników, w tym obrażeń odniesionych przez manekiny, odkształceń struktury samochodów, działania pasów bezpieczeństwa itp.. Aby otrzymać nagrodę, samochód musi również posiadać najnowszy system zapobiegania kolizjom – elektroniczną kontrolę stabilności (ESC), która znajduje się w wyposażeniu standardowym wszystkich trzech nagrodzonych modeli Hyundai, jak również w 73% pojazdów Hyundai sprzedawanych w Stanach Zjednoczonych.

HYUNDAI SANTA FE


Zgodnie z informacjami Instytutu IIHS, wyznaczanie zwycięzców w oparciu o testy ułatwia konsumentom wyszukanie pojazdów, które mają do zaoferowania najlepszą ochronę bez konieczności przedzierania się przez mnóstwo porównawczych testów zderzeniowych. Jak powiedział John Krafcik, wiceprezes do spraw planowania strategicznego i rozwoju produktów w Hyundai Motor America, Hyundai otrzymał więcej nagród IIHS 2008 Top Safety Picks niż BMW, Mercedes-Benz, czy Toyota. Jest to niezbity dowód na to, iż Hyundai wie jak produkować samochody wiodące w branży zarówno pod względem bezpieczeństwa, jak i oferowanej wartości.

Miejsko-terenowy, elegancki SUV Hyundai Santa Fe jest oferowany na rynku polskim od wiosny 2006 roku, natomiast jego nieco większy kuzyn Veracruz pojawi się w Europie najprawdopodobniej na przełomie 2008/2009 roku. Minivan Entourage jest dostępny
w sprzedaży wyłącznie w Ameryce Północnej.

US Insurance Institute for Highway Safety – IIHS to organizacja badawcza, którą sponsorują towarzystwa ubezpieczeniowe. Badania prowadzone przez Instytut mają przeciwdziałać czynnikom obecnym w wypadkach drogowych (ludzki, samochodowy i środowiskowy). Instytut prowadzi również działania zmierzające do ograniczenia strat, które następują przed, w trakcie i po wypadku.

HYUNDAI VERACRUZ


National Highway Traffic Safety Administration – NHTSA to amerykańska agencja rządowa, której misją jest obniżenie liczby ofiar śmiertelnych i rannych w wypadkach drogowych oraz przeciwdziałanie wypadkom drogowym i zredukowanie wynikających
z nich strat ekonomicznych.

źródło: Hyundai

Leave A Comment